Volyňské kulturní léto

  7:18
Festival hudebních a divadelních dílen pro rodiny s dětmi (od 0 do 150 let) plné her, prožitků, inspirace a poznání proběhne ve dnech 15. a 16. června 2018 na volyňské plovárně.

Workshopový festival pořádá Volyně v dolyně ve spolupráci se zahraničním partnerem Jazzfest Passau v rámci programu Babí léto přeshraniční spolupráce Euroregio, dětskou galerií Sladovna Písek, Volyňskou kulturou, plovárnou Volyně a tanečním studiem Kredance.

Během dvou dnů se představí více než 20 různých dílen. Bude možné si zahrát divadelní představení Děti lví srdce písecké Sladovny, ve kterém jsou v hlavních rolích návštěvníci. Jarda Kořán přiveze Orloj snivců, proběhne workshop tanečníka z Burkiny Faso Ladji Kone, bude se vám věnovat novozélandský hudebník Jono Bono Hayes, můžete navštívit nahrávací studio, založit kapelu, stát se osvětlovačem, loutkohercem nebo vypravěčem v divadle a mnoho dalšího.

Páteční dopoledne je vyhrazeno školním skupinám, které se musejí objednat. V pátek od 14 h začíná program pro veřejnost. Na jednotlivé workshopy se návštěvníci mohou zapsat na místě (do vyčerpání kapacit) nebo v rámci prezentačního večera v pátek v 19 h, kde se jednotliví lektoři hravou formou představí (hudba, projekce, krátké divadlo). Akce je zdarma, vstupné podléhá pouze vstupu na koupaliště s možností stanovat ve vlastním stanu.

Sobota začne společným piknikem, bude pokračovat velkým počtem workshopů jejichž výsledky pak budou volnou formou prezentovatelné v prostoru plovárna. Vše skončí hudebním večírkem „aneb kdo šel kolem, zahrál“ – nástroje s sebou.

Některé dílny budou probíhat v časových blocích po cca 1,5 h, paralelně poběží 3-5 dílen, ze kterých bude možné si vybrat. Jiné poběží paralelně celý den. Vše v rodinné a přátelské atmosféře.