Primátorem Mostu bude i nadále Jan Paparega z hnutí ProMOST

  14:50
Primátorem Mostu zůstane Jan Paparega z hnutí ProMOST, které ve městě vyhrálo komunální volby. Zastupitelé o tom rozhodli na svém úterním ustavujícím zasedání. Posty náměstků budou i nadále zastávat Paparegovi spolustraníci Markéta Stará a Marek Hrvol.

Staronový mostecký primátor Jan Paparega | foto: Iveta Lhotská, MAFRA

V Mostě nevznikla žádná vládnoucí koalice, ProMOST je pro menšinovou vládu. 

„Žádná koaliční dohoda není,“ sdělil Jan Paparega po svém zvolení s tím, že jeho hnutí si vyjednalo tichou podporu ODS. 

„Vykomunikovali jsme ji v minulém týdnu,“ podotkl Paparega. Zvolilo ho 24 zastupitelů z 45. Pro byli také komunisté.

Povolební vyjednávání trvala v Mostě až do dneška. Minulý týden koaliční spolupráci avizovali ProMOST a Piráti a Zelení. 

Fotogalerie

Nakonec ale žádná dohoda sepsána nebyla. Paparega řekl, že by i v tomto případě preferoval tichou podporu. „Ještě s nimi budeme jednat,“ prohlásil primátor. 

Všechno prý změnil e-mail z dnešního rána. „Byl to mail ze zasedání zastupitelského klubu ProMOST, který to jednání vrátil vlastně na začátek, protože původně vyjednané podmínky, které my už jsme měli za splněné, zastupitelský klub nepřijal. Šlo o šum mezi vyjednávacím týmem a zastupitelským klubem ProMOST,“ řekl zastupitel za Piráty a Zelené Jan Hrubeš.

Dalšími členy městské rady budou Vlastimil Vozka, Ondřej Málek, Alois Malý, Jiří Nedvěd, Vladimír Kubík a Václav Zahradníček (všichni ProMOST).

„Je to zajímavý model a myslím, že by mohl vydržet,“ okomentovala menšinovou vládu opoziční zastupitelka Berenika Peštová (ANO). „My budeme nadále konstruktivní opozicí.“