Firmy i tisíce lidí v centru Zlína budou velkou část čtvrtka bez pitné vody

  10:26
Velká část centra Zlína bude ve čtvrtek skoro celý den bez pitné vody. Dotkne se to několika tisíc lidí, firem a nejrůznějších provozoven, včetně Hotelu Moskva a Obchodního domu. Odstávka potrvá od 7.30 do 16 hodin.
Voda v části Vysočiny v roce 2017 opět o něco podraží.

ilustrační snímek | foto: Tomáš Lánský, MAFRA

Důvody jsou dva. Firma Alpiq Zlín bude před zmíněným hotelem dělat rekonstrukci parovodu. Z toho důvodu bude nutná přeložka kanalizace, aby práce na parovodu nebyly omezeny.

Současně si Moravská vodárenská, která provozuje vodárenskou infrastrukturu, naplánovala v těchto místech výměnu šoupat a novou přípojkou napojí Hotel Moskva.

„Je to oprava většího rozsahu, ale potrvá pouze osm hodin,“ nastínil předseda představenstva Vodovodů a kanalizací Zlín Svatopluk Březík.

„Zajímá nás, co se stane, když jsme všechny předem informovali. Uvidíme, jestli to pomůže, jestli bude někdo naštvaný, ale asi bude. Jinou tak velkou odstávku vody ve Zlíně v dohledné době neplánujeme,“ doplnil.

Bez vody zůstane téměř celá ulice Bratří Sousedíků a část Mostní ulice, Na Vyhlídce, Vysoká, U Zimního stadionu a Pod Rozhlednou ve čtvrti Letná. Také nedaleká oblast Nad Ovčírnou. Potom až na jednu budovu náměstí TGM, na sousedním náměstí Práce Hotel Moskva a Obchodní dům. Několik budov v Kotěrově, Čiperově, Hradské a Antonínově ulici. Dále Růmy a část svitovského areálu.

Zlínské vodárny doporučují lidem a firmám, kterých se omezení dotkne, aby se předzásobili pitnou vodou. K dispozici ale budou také cisterny s vodou, které budou přistaveny na několika místech. V ulici Bratří Sousedíků, na parkovišti před bytovými domy v Březnické ulici, na Růmech, ve svitovském areálu a před Hotelem Moskva a Garni.

Autor: