Muž se po rozchodu s partnerkou chtěl zbavit psa, hrozí mu vysoká pokuta

  16:02
Pokuta až půl milionu korun hrozí muži, který vyhodil z bytu na českobudějovickém sídlišti Vltava psa. Krátce po půlnoci na pátek obyvatele panelového domu vzbudil štěkající pes na chodbě. Přivolaní policisté rychle zjistili, komu patří a muži následně sdělili, že se bude zodpovídat z přestupku proti zákonu na ochranu zvířat proti týrání.
Pes (ilustrační foto)

(ilustrační snímek) | foto: freeimages

„Dvaatřicetiletý muž žijící na sídlišti Vltava se před nějakým časem rozešel se svou partnerkou. Ta v současné době žije i s jejich dětmi v jiné lokalitě krajské metropole. V bytě s mužem zůstala fenka středně velkého křížence, které se nyní rozhodl zbavit,“ popsala začátek příběhu mluvčí Městské policie České Budějovice Věra Školková.

Policie dostala krátce po půlnoci na pátek oznámení o štěkajícím psovi na chodbě panelového domu na sídlišti Vltavín. Strážnící rychle zjistili, komu pes patří, přestože se muž snažil přesvědčit policii o opaku. 

„Navzdory tomuto tvrzení byl však ochoten uhradit náklady spojené s odchycením a umístěním fenky do útulku. Věci na pravou míru vzápětí uvedla sousedka dvaatřicetiletého muže. Ten jí totiž jen o několik málo okamžiků předtím nabízel, zda si fenku jménem Nela nechce ponechat,“ upozornila Školková.

Žena psa nechtěla a před mužem zavřela dveře. Majitel psa nehledal další možnosti a psa nechal na chodbě svému osudu. Fena začala štěkat a postupně vzbudila většinu sousedů, kteří přivolali policisty. 

Jedna ze sousedek se nad psem slitovala a pak ho předala do rukou strážníků. Ti fenku převezli do městského útulku, kde o ní bude prozatím postaráno.

„Její majitel si od strážníků vzápětí vyslechl verdikt. Zpovídat se bude z přestupku proti zákonu na ochranu zvířat proti týrání. Za ten mu hrozí pokuta až do 500 tisíc korun,“ dodala policejní mluvčí. 

Autor: