Manželé odjeli na týden pryč, do domu se jim nastěhovala parta narkomanů

  10:18
Devětadvacetiletý muž se v Tachově vloupal do rodinného domu, vyměnil zámky u dveří a žil v něm pět dní. Na návštěvu zval i své známé. Policisté jich tam zadrželi devět. Jak se ukázalo, objekt sloužil jako útočiště narkomanům.

Dům patří staršímu manželskému páru, který odjel na týden pryč. Během té doby se do jejich domu nastěhoval devětadvacetiletý muž z Tachova.

„Podezřelý muž se do objektu dostal za pomoci násilí. Stalo se to 20. listopadu,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Pachatel u vstupních dveří a vrat vyměnil zámky a v domě žil pět dní. Na návštěvu si zval dokonce i své známé.

Fotogalerie

Když policii na podezřelý pohyb lidí v okolí domu upozornil všímavý soused, policisté na místo vyjeli. V domě zadrželi  pět osob, další čtyři na ulici.

Při prohlídce domu se ukázalo, že se zde scházela parta lidí holdující drogám. „V domě jsme zajistili bílou krystalickou látku, která při provedeném testu reagovala jako amfetamin,“ upozornila mluvčí.

Celý objekt podezřelý muž prohledal, věci rozházel a některé odcizil. Například televizor, sadu porcelánových hrnečků, stříbrný medailonek a další věci v hodnotě kolem dvaceti tisíc korun.

Na druhou stranu se v domě objevily věci, které zřejmě pocházejí z majetkové trestné činnosti. Například elektronika a oblečení.

„Muž je podezřelý z krádeže a porušování domovní svobody. Není ale vyloučeno, že se právní kvalifikace rozšíří a budou trestně stíhány další osoby,“ dodala Jiroušková.

Autor: