Auto seniorky je po srážce s vlakem na odpis, náraz vůz odhodil na sloup

  15:58
Škodou za zhruba 140 tisíc korun skončila nehoda, při níž osmašedesátiletá žena navzdory výstražný světlům najela na Šumpersku na železniční přejezd právě ve chvíli, kdy přes něj projížděl vlak. Silný náraz auto odmrštil, je zničené. Proč žena na koleje vjela, není prozatím jasné.

Snímek z nehody na železničním přejezdu v obci Vikýřovice na Šumpersku. Osmašedesátiletá řidička vjela na přejezd ve chvíli, kdy tudy projížděl vlak. (29. listopad 2018) | foto: Policie ČR

Nehoda se stala ve čtvrtek před půl čtvrtou odpoledne na železničním přejezdu v obci Vikýřovice na Šumpersku. Osmašedesátiletá žena jela směrem na Hraběšice. 

„Z prvotního šetření vyplynulo, že řidička z prozatím přesně nezjištěných příčin nerespektovala červený signál světelné signalizace doplněný o zvukovou výstrahu a najela ke kolejišti v době, kdy tudy ve směru na Šumperk projížděl osobní motorový vlak,“ přibližuje policejní tisková mluvčí Jiřina Vybíhalová.  

Náraz vlaku vůz z podstatné části zničil, vzápětí auto odhodil na jeden ze sloupů přejezdu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Ani seniorka za volantem, ani třináct cestujících ve vlaku. 

„Jak řidička, tak strojvedoucí se podrobili orientační dechové zkoušce. Vyloučila, že by řídili pod vlivem alkoholu. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun, na lokomotivě na 100 tisíc a na světelném signalizačním zařízení přejezdu na 20 tisíc korun,“ vypočítává mluvčí. Její kolegové nehodu dále vyšetřují.

Autor: