Vlak na Svitavsku srazil člověka, který šel v kolejišti u stanice

  22:46
V pondělí večer zasahovali záchranáři, policisté a hasiči na hlavním železničním koridoru na pomezí Čech a Moravy. Mezinárodní spoj Vindobona jedoucí z rakouského Grazu na zastávce Svitavy-Lačnov srazil člověka. Podle dostupných informací se pohyboval v kolejišti.

„Mohu potvrdit, že před 18. hodinou došlo ke sražení osoby mezi stanicemi Svitavy a Opatov,“ okomentoval zásah složek Integrovaného záchranného systému mluvčí krajské policie Jiří Tesař.

Fotogalerie

Podle redaktora MF DNES byl ještě po 19. hodině kompletně zastaven železniční provoz mezi Svitavami a Opatovem.

„Někoho prý srazili, to se načekáme,“ ozvalo se z hloučku na svitavském nádraží, kde na odjezdové tabuli svítilo osmdesátiminutové zpoždění u dvou rychlíků na Prahu a Brno, které se v 18 hodin míjejí ve Svitavách. 

Jednotka railjet 78 Vindobona, která člověka srazila, stála asi 300 metrů v polích za zastávkou Svitavy-Lačnov. Vyšetřovatelé ohledávali nejen kolejiště se sraženou osobou, ale i celý vlak.  

Podle webu Českých drah o mimořádných událostech byla řada spojů odkloněna mimo trasu. Ve 20 hodin se na webu Českých drah objevila informace, že provoz mezi stanicemi Svitavy a Opatov byl obnoven po jedné koleji.

Vlak na zastávce Svitavy-Lačnov srazil člověka.

Vlak na zastávce Svitavy-Lačnov srazil člověka.

Autor: