Srážka s vlakem otočila auto na střechu, řidič vyvázl s lehkým zraněním

  13:58
Štěstí v neštěstí měl řidič osobního auta, které se střetlo s vlakem na přejezdu v Poběžovicích na Domažlicku. Náraz vozidlo otočil na střechu, ale šofér vyvázl jen lehčím zraněním. Motorista tvrdí, že vlak neviděl, protože ho oslnilo slunce.

Velké štěstí měl řidič osobního auta, který vjel na přejezd u Poběžovic na Domažlicku v době, kdy místem právě projížděl vlak. | foto: HZS Plzeňského kraje

Nehoda se stala v úterý v půl osmé večer na železničním přejezdu mezi obcemi Zámělíč a Poběžovice.

Podle policie se sedmadvacetiletý řidič Škody Felicie dostatečně nepřesvědčil, zda může přejezd bez závor bezpečně přejet.

„Nerespektoval červené střídavě přerušované světlo signálu zabezpečovacího zařízení doplněné zvukem a vjel na přejezd v době, kdy tudy projížděl osobní vlak,“ uvedla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Šofér tvrdí, že vlak jedoucí ze zastávky v Poběžovicích, neviděl, protože ho oslnilo zapadající slunce.

Felicie skončila po nárazu mimo kolejiště otočená na střechu. Než na místo přijela záchranná služba, šofér byl už mimo vozidlo. „Utrpěl lehké zranění, sanitkou jsme ho převezli do Domažlické nemocnice,“ uvedla mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

V osobním vlaku se nikdo nezranil. Ani osmačtyřicetiletý strojvedoucí, ani průvodčí a čtyři cestující.

Policie řidiče i strojvedoucího podrobila dechovým zkouškám. Obě měly negativní výsledek.

Fotogalerie

Škoda na zdemolované felicii je 15 tisíc korun, na vlaku byla vyčíslena na 65 tisíc a na zabezpečovacím zařízení, kilometrovníku a nivelačním sloupku, které byly nárazem poničeny, činí 50 tisíc korun.

Provoz na trati mezi Poběžovicemi a Domažlicemi stál až do 22 hodin.

„Nehodou se nadále zabývají dopravní policisté,“ upřesnila mluvčí.

Autor: