Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Virtuální univerzita třetího věku pro Frenštátské seniory

  8:36
Městská knihovna ve Frenštátě pod Radhoštěm připravila pro zájemce, jež se rádi vzdělávají i ve vyšším věku, velmi zajímavou nabídku. Senioři, osoby v invalidním důchodu či nezaměstnaní starší 50 let se v městské knihovně mohou od září 2017 vzdělávat na přednáškách Virtuální univerzity třetího věku.
(Ilustrační foto)

(Ilustrační foto) | foto: Ondřej Littera, MAFRA

„První kurz, který naše knihovna připravila ve spolupráci s Provozně ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity v Praze, se bude věnovat astronomii a bude zahrnovat šest přednášek. Začínáme v úterý 5. září 2017 v 9 hodin ve studovně městské knihovny,“ uvedla Edita Golová, vedoucí městské knihovny. Úvodní přednáška tohoto kurzu je zdarma a účast na ní je zcela nezávazná. Kurz astronomie pak bude pokračovat každé zářijové úterý a ti, kteří se rozhodnou jej absolvovat, zaplatí za celý kurz částku 150 korun. „Všechny potřebné informace ohledně průběhu kurzů, časech konání a cenách zájemci získají na webových stránkách knihovny, telefonicky nebo osobně v knihovně,“ doplnila Edita Golová. V případě, že se vzdělávání seniorů setká s kladnou odezvou, budou kurzy s různým zaměřením dále pokračovat.

Virtuální Univerzita třetího věku je jedna z forem celoživotního vzdělávání. Jejím cílem je umožnit všem posluchačům, napříč Českou republikou, zájmové vysokoškolské studium bez ohledu na vzdálenost od sídel konkrétních vysokých škol a univerzit, ve kterých probíhá prezenční vzdělávání a lidé vyššího věku se jej z různých důvodů jako jsou například zdravotní problémy, velká vzdálenost, finanční náklady, nemohou účastnit. Zároveň studium vytváří prostředí pro sociální kontakt posluchačů v daných lokalitách.