Pár ukradl lahev. Muž utekl, ale pak se vrátil „zachránit“ chycenou ženu

  9:40
U dvou podobných případů zasahovali minulý týden pardubičtí strážníci. Scénář byl vždy takový, že v obchodním domě u nádraží kradli alkohol společně muž a žena, ale vždy utekl jen jeden z dvojice. Partnerky pokaždé zůstaly v obchodě, protože je chytila ostraha.

Zajímavější byl druhý z případů, kdy se pětadvacetiletý zloděj s lahví alkoholu rozběhl z obchodu pryč a cestou povalil na zem pracovníka ostrahy, kterému roztrhal kalhoty.

Jeho partnerka ale zareagovala pozdě a muž z ostrahy ji zastavil. Když chmaták viděl, že jeho družka zůstala uvnitř, vběhl zpátky do obchodu, opět skočil po ostraze a ženu vytáhl ven. Společně se dali na útěk.

„To už jsme ale na cestě měli hlídku, která měla informace díky kamerovému systému,“ uvedla mluvčí strážníků Lucie Klementová.

Pár spěchal směrem na nádraží, a když uviděl, že se blíží auto městské policie, pokusil se naskočit do trolejbusu. Strážníci ale služebním vozem vůz MHD zablokovali a pro oba výtržníky si došli.

„Pak je zavezli zpět do obchodu, kde ostraha potvrdila, že je to dvojice zlodějů,“ doplnila Klementová.

Strážníci pak zjistili, že pětadvacetiletý muž byl za podobné jednání v minulosti trestaný a předali případ státní policii.

V prvním ze zmíněných dvou případů to strážníci měli o dost snazší. Manželský pár sice také v obchodě ukradl zboží a muž se dal na útěk, ale ženu, kterou chytila ostraha, nechal napospas osudu.

Autor: