VIDEO: Zloděje zadrželi s napěchovanými batohy, přinesli si i žebřík

  9:10
S napěchovanými batohy na zádech a téměř při činu zadrželi brněnští policisté dva zloděje. Ti brali skoro všechno, co jim přišlo pod ruku: dodávku, peníze, šperky, nářadí, jízdní kolo i vysokotlaký čistič. Aby se dostali do domu, přinesli si dokonce svůj žebřík.

„Pachatele zadrželi brněnští kriminalisté, když v polovině května prováděli operativní akci zaměřenou na pachatele krádeží v rodinných domech. V Černých Polích narazili na dva podezřelé muže, kteří právě opouštěli rodinný domek s napěchovanými batohy na zádech. Jak se později ukázalo, oba zadržení u sebe měli věci, pocházející právě z onoho domu,“ uvedl brněnský policejní mluvčí Pavel Šváb.

Muže ve věku 40 a 32 let obvinili policisté ze sedmi skutků, například z poškození cizí věci, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Kradli společně i každý zvlášť.

„Škoda se vyšplhala na více než 2,5 milionu korun, oba obvinění už jsou ve vězení za předchozí trestnou činnost,“ uzavřel Šváb.

Autor: