Internetem koluje video týrané ženy, někteří v jeho zveřejnění vidí kalkul

  18:28
Tisíce lidí již zhlédly na sociálních sítích video napadení ženy z Frýdecko-Místecka, které údajně natočil sám její agresivní partner. Ten jej pak poslal své kamarádce, která jej obratem přeposlala rodině napadené. Otec ženy případ nahlásil na policii.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) | foto: Radek Kalhous, MAFRA

„Bil mou dceru a dříve i jiné ženy,“ tvrdí otec napadené ženy. Ten video zveřejnil na Facebooku a o napadení informoval policii. Na videu je patrné, jak muž natáčí ležící ženu, která si stěžuje na bolest. Nazývá ji psychopatem a v jednu chvíli ji zřejmě začne mlátit. 

To už ale na záběrech z mobilu není zřetelně vidět, dominuje jen křik bránící se ženy. 

Policie už se případem zabývá. „V současné době byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin týrání osoby žijící ve společném obydlí,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková. 

Policie nechce z důvodu citlivosti případu podávat podrobnější informace k případu. 

Otec ženy redakci iDNES řekl, že jeho dcera od agresora odešla. Zveřejněním videa prý chtěl dodat odvahu dalším ženám, které jsou oběťmi domácího násilí. 

Řada uživatelů sociálních sití ale nachází ve zveřejnění videa kalkul. Otec napadené k němu totiž přidal číslo účtu, na který mohou lidé jeho dceři přispět. 

„To aby se mohla postavit na vlastní nohy, najít si vlastní bydlení a podobně,“ kontruje muž. Peníze dle jeho slov zatím lidé na účet neposílají. 

Autor: