Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Víceúčelové sportovní hřiště v Rožnově se otevírá veřejnosti

  15:07
Víceúčelové sportovní hřiště na ulici Letenská v Rožnově pod Radhoštěm se ve čtvrtek 10. srpna 2017 otevře veřejnosti. Tři plochy na míčové hry a sportovní ovály budou sloužit až do konce srpna zdarma denně od 7:00 do 21:00 hodin (od září bude tato provozní doba upravena).
Ženský basketbal - ilustrační foto.

Ženský basketbal - ilustrační foto. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Nově vybudované víceúčelové sportovní hřiště na ulici Letenská bude od čtvrtku 10. srpna zdarma přístupné veřejnosti. „Provoz je zatím nastaven tak, že hřiště bude až do konce srpna otevřeno denně od 7,00 do 21,00 hodin a od září tuto otevírací dobu upravíme s ohledem na světelné podmínky,“ uvedl starosta Rožnova Radim Holiš.

„Veřejnosti budou k dispozici tři plochy na míčové hry (basketbal, házenou, volejbal, tenis, florbal, badminton), dále asfaltový ovál na in-line brusle a tartanový ovál na běhy. K dispozici je elektronický rezervační systém, pomocí kterého si zájemci mohou blokovat sportoviště na míčové hry. Ostatní sportoviště budou přístupné bez potřeby rezervace. Rezervační systém ve zkušebním provozu bude k dispozici na webu města,“ doplnil Radim Holiš.

Veřejnost bude mít k dispozici sociální zařízení a také pitnou vodu. Dozor na hřišti bude mít pověřený správce, který bude zapůjčovat vybavení pro míčové hry a bude dohlížet na dodržování provozního řádu hřiště.

„Součásti areálu je i kamerový systém napojený na Městskou policii Rožnov, takže věřím, že k poškození moderního sportoviště nedojde,“ upozornil starosta Holiš s tím, že povrchy na všech hřištích a oválu (kromě asfaltového) jsou z umělého polyuretanu.

Slavnostní otevření nového víceúčelového sportovního hřiště proběhne v pátek 15. 9. 2017 od 15 hodin.

Hřiště na míčové hry budou od roku 2018 zpoplatněny částkou 100,- Kč / hodina.