Vesmírné putování i zábavné virtuální hry. Pevnost poznání je místem, kde se zamilujete do vědy

  9:04
Nabitý program pro celou rodinu připravila na jarní víkendy Pevnost poznání v Olomouci. Doprovodné aktivity interaktivního muzea vědy návštěvníky vezmou na nekonečnou cestu vesmírem nebo do světa virtuální reality. Tematické víkendové akce jsou zdarma v rámci běžného vstupného do muzea a doplňují nabídku čtyř stálých expozic a planetária.

Jednou z podzimních novinek olomoucké Pevnosti poznání je i pozorování mikroskopických organismů. | foto: Pevnost poznání

Dny kosmonautiky a astronomie se konají 14. a 15. dubna 2018 v expozici Světlo a tma. Lidé si vyzkoušejí exponáty LEGO robotiky a mohou se účastnit živě komentovaných programů v planetáriu. Chybět nebudou ani zajímavé aktuality z výzkumu vesmíru.

Expozice astronomie návštěvníky provede sluneční soustavou a přiblíží jim vzdálenosti mezi jednotlivými tělesy. Díky interaktivní hře se stanou objeviteli vesmírného oceánu a zažijí nová meziplanetární dobrodružství,“ lákal na program Roman Chvátal, koordinátor expozice Světlo a tma, která je zaměřena na fyziku.

„Lidé se dozvědí, jak se daří české kosmonautice ve srovnání se zahraniční a jak je náročné stát se členem vesmírného kolektivu. Poznají také největší selhání při objevování vesmíru a zjistí, co těmto událostem předcházelo,“ doplnil Roman Chvátal.

V rámci festivalu Academia Film Olomouc (AFO) nabídne Pevnost poznání o víkendu 28.–29. dubna řadu zábavných vzdělávacích aktivit pro děti i rodiče. Celý program nazvaný Virtuální pevnost pod hlavičkou AFO junior je v rámci vstupu do Pevnosti zdarma.

Program AFO junior bude v průběhu festivalového týdne probíhat i na dalších spřátelených místech v Olomouci. Více informací o kompletním programu AFO junior zde.