Hledáme věc, která ležela u mrtvého novorozence, vyzvala policie nálezce

  12:42
Ani po více než třech týdnech se policistům z Olomoucka nepodařilo vypátrat matku mrtvého novorozence, který byl nalezen na poli u obce Věrovany. Zjistili však, že z místa činu zřejmě zmizel důležitý důkaz, který mohl někdo odnést.
Policisté vyšetřují záhadnou smrt a zranění v polích mezi obcemi Bukovno a...

(ilustrační snímek) | foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

Policisté se už v polovině července obrátili na veřejnost s žádostí, jestli si někdo všiml podezřelého dění v okolí místa činu, nebo ženy, která byla ještě nedávno těhotná, zjevně už porodila, ale žádné dítě u sebe nemívá. Nyní prosbu rozšířili.

„Kriminalisté předpokládají, že v místě nálezu mrtvého dítěte se mohla nacházet věc související s případem a někdo ji mohl najít. Pokud se tak stalo, ať prosím kontaktuje kriminalisty prostřednictvím linky 158,“ vyzvala olomoucká policejní mluvčí Irena Urbánková.

O jakou věc by mělo jít ovšem policie blíže neupřesnila a bližší informace nechce k případu zveřejňovat.

„Z taktických důvodů není možné v současné době sdělit žádné podrobnosti. Kriminalisté na objasnění usilovně pracují a prověřují všechny doposud získané informace a poznatky. Přijmou jakoukoliv informaci, která by jim mohla pomoci,“ shrnula Urbánková.

Mrtvé tělo bylo na poli u Věrovan nalezeno 11. července. Policie zatím v případu nestanovila žádnou právní kvalifikaci, není tak jasné, zda ho vyšetřuje jako násilnou smrt či jiný trestný čin.

Autor: