Na ubytovně byla mámou pro všechny, vzpomíná na Věru Bílou synovec

  14:18
Věra Bílá žila posledních zhruba osm let v ubytovně na okraji Rokycan. Ve stejné přízemní budově bydlelo i několik jejích příbuzných. „Uměla člověka pochopit, podpořit a dodat mu rozum i sebedůvěru,“ vzpomíná její synovec. Romská zpěvačka zemřela dopoledne v nemocnici.

Příbuzní, kteří žili s Věrou Bílou ve stejné ubytovně, pro ni v pondělí v noci volali záchranku. Její stav se začal výrazně zhoršovat.

Synovec Věry Bílé Emil se jen těžce vyrovnává s tím, že se s tetou už neuvidí.

„Byl jsem tady v pondělí večer, nemohla popadnout dech. Brácha volal sanitku. Přijely hned dvě. Dávali jí inhalaci a pak ji odvezli do nemocnice. Dneska mi teta umřela,“ říkal po poledni před budovou ubytovny.

Vzpomínal, jak s tetou odmala hodně dobře vycházel, byla sestrou jeho otce.

„Tady na ubytovně byla spokojená, byla tu mezi svými lidmi, dost jí pomáhali. Ona tu zase byla mámou pro všechny. Uměla člověka pochopit, podpořit, dodat mu rozum i sebedůvěru,“ vzpomínal její synovec.

Fotogalerie

„Teď už jí nic nebolí, už je jí líp, protože je mezi svými. U svého kluka, u svého manžela. Člověk musí pochopit, že byla už i zatrpklá, když jí odešli tam nahoru syn a pak i manžel. Nikdo se nemůže divit, že v takové situaci člověk i ztrácí elán do života,“ domnívá se příbuzný.

Mluvil pomalu, mezi větami byly často větší pauzy, jak přemáhal dojetí a při tom hledal ta správná slova.

„Byla to velká osobnost. Připravovala se na koncerty. Škoda, že si na nich už nezazpívá,“ uzavřel její synovec Emil s odkazem na fakt, že svého času světoznámá zpěvačka připravovala comeback.

K ubytovně postupně přijelo i několik dalších příbuzných, kteří budou připravovat pohřeb. „Bude velký, jaký si zasloužila,“ dodal synovec.

Věra Bílá zemřela ve věku čtyřiašedesáti let. Měla dlouholeté zdravotní problémy, bojovala s těžkou cukrovkou.

Věra Bílá se chystala na comeback (12. 3. 2019)

Autor: