Velkolepé „stoleté“ oslavy vypuknou v Jihlavě příští sobotu

  10:06
Koncerty, tanec, dobré jídlo, dobové atrakce let minulých, vystoupení Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers, ale také přehlídka automobilů našich pradědečků nebo sladká oslava desetiletého výročí Vysočina Tourism s obrovským dortem. Na to všechno, a ještě na mnohem víc se můžete těšit už tuto sobotu 15. září na Masarykově náměstí v Jihlavě v rámci celokrajských oslav na Vysočině Proletí 100letí.

(ilustrační snímek) | foto: Dominik Centrum Plzeň

Deset automobilů z dob, kdy naši pradědečci byli mladými řidiči, přijede v sobotu 15. září odpoledne na Masarykovo náměstí v Jihlavě. Pyšní majitelé z celé České republiky představí své historické miláčky, a když budete mít štěstí, na vlastní kůži zakusíte atmosféru šoféra prvorepublikového vozu.

Společně s vozy dorazí na 13.00 do centra Jihlavy i jejich majitelé. „Ti návštěvníky zasvětí do historie svých čtyřkolových miláčků a představí jejich technické údaje i život za volantem automobilů s téměř stoletou duší. Zájemci budou mít možnost se u vozu vyfotit a ti šťastnější se do něj možná i posadit,“ prozradila Jana Caklová z Vysočina Tourism, která má organizaci přehlídky na starosti.

Symbolický strom, který od jara putoval po všech vysočinských okresech, spojí poselství měst Vysočiny právě v krajské Jihlavě. Součástí nabitého programu bude také 3D virtuální prohlídka míst, kde žil a pracoval prezident Masaryk, dobová škola, kavárna i banka, fotokoutek 100letí, historická mincovna i Gastroletí: pochoutky uplynulých 100let.

Velkým lákadlem a zároveň večerním překvapením bude originální podívaná Proletí 100letí v režii Petra Píši, který vás následně pozve do tančírny plné melodií s nádechem starých časů.

Další akce spojené s výročím 100 let od založení ČSR připravovaných na Vysočině najdete na: www.vysocina100let.cz.