Velkou pardubickou po čtvrt století opouští donátor Česká pojišťovna

  10:12
Jedno z nejdelších partnerství v českém sportu končí. Nejtěžší překážkový dostih, Velkou pardubickou, opouští její generální sponzor. Česká pojišťovna se po čtvrt století rozešla s pořádajícím Dostihovým spolkem.

Čtveřice jezdců padá na Taxisově příkopu během 128. ročníku Velké pardubické. | foto:  David Neff, MAFRA

Toto není dobrá zpráva pro milovníky turfu. Slavný dostih nyní nemá na novou sezonu sponzora, který by vyplatil peníze sedmi nejlepším koním v cíli.

Dostihový spolek i pardubický magistrát nyní čeká nelehký úkol sehnat a dojednat nové podmínky na nadcházející ročník Velké pardubické.

„Jsem optimista. Velká pardubická ohrožená není. Víme, že většina firem má již nyní na konci roku své rozpočty uzavřené, přesto věřím, že se nový sponzor objeví,“ řekl ředitel Dostihového spolku Martin Korba.

Jak uvedl, dostal od pardubického magistrátu garance, že se radnice případně na dotování slavného dostihu bude podílet.

Generálním partnerem Velké pardubické se Česká pojišťovna poprvé stala v roce 1991, každoročním sponzorem je od roku 1995. Společně se společností Dostihový spolek posledního čtvrt století rozvíjela tradici Velké pardubické a pomáhala z ní budovat významnou a prestižní událost s mezinárodním významem.

Čtvrtstoletí vzájemné spolupráce je příležitostí ke zhodnocení dlouholetého partnerství a k rekapitulaci všeho, co jsme za tu dobu společně dokázali. Je rovněž momentem, kdy jsme se rozhodli odstoupit z pozice generálního partnera. To však neznamená, že z dostihového sportu odcházíme úplně. S Dostihovým spolkem budeme jednat o možnostech jiné spolupráce,“ říká Radek Moc, člen nejvyššího vedení České pojišťovny zodpovědný za oblast sponzoringu. 

Bez cizinců se nelze divit, říká bývalý šéf spolku

Bývalý šéf Dostihového spolku Miroslav Petráň podobný krok ze strany České pojišťovny očekával.

„Pokud se nepodaří do Velké dostat cizince, je to chyba vedení Dostihového spolku. Pojišťovna mi svého času velmi hlasitě neúčast zahraničních koní vyčítala. Sponzor nebude dávat peníze tam, kde se nedočká odezvy,“ řekl Petráň.

O něčem svědčí podle něj i to, že se peníze pro vítěze a nejlepší koně v cíli slavného dostihu roky nezvyšovaly, a to ani v době, kdy ceny šly nahoru.

„Velká ztrácí prestiž. A navíc dostihových koní ubývá, což pro vývoj dostihů v Česku není dobré,“ dodal Petráň.

Dostihový spolek je pořadatelem Velké pardubické od roku 1993, kdy byla společnost založena. Po téměř celou dobu existence jej s Českou pojišťovnou pojilo pevné partnerství.

„Pětadvacet let je dlouhá doba. Česká pojišťovna s Velkou pardubickou, potažmo Dostihovým spolkem zažila v historii chvíle skvělé i horší, ale vždy byla pevným a stabilním partnerem. Děkujeme vedení České pojišťovny a všem lidem, kteří se za těch pětadvacet let na podpoře dostihového sportu v Pardubicích podíleli. Nyní nastal čas jít dál. Těšíme se na nového generálního partnera, který se chopí příležitosti spojit své jméno s tímto fenoménem a zároveň nejstarším sportovním podnikem s obrovskou popularitou,“ prohlásil Korba.

Autor: