Náklaďák se kvůli špatně upevněným briketám převrátil, poničil čtyři auta

  12:34
Nedostatečné upevnění nákladu se na Olomoucku vymstilo řidiči nákladního auta. Při průjezdu zatáčkou se mu náklad sesunul na jednu stranu, výsledkem byla nehoda s hned pěti poničenými vozy.

Nákladnímu vozu se při průjezdu zatáčkou ve Velké Bystřici sesunul nedostatečně upevněný náklad. Vůz se převrátil a poničil čtyři zaparkovaná auta. | foto: Policie ČR

Padesátiletý řidič naboural s nákladním vozem v úterý v půl jedenácté dopoledne v Olomoucké ulici ve Velké Bystřici.

Fotogalerie

„Z prvotních výsledků vyšetřování vyplývá, že řidič pravděpodobně řádně nezabezpečil převážené dřevěné brikety a ty se při průjezdu zatáčkou sesunuly na stranu. To vedlo k převrácení vozu na pravý bok a také nárazu do čtyř zaparkovaných aut,“ uvedla olomoucká policejní mluvčí Irena Urbánková.

Nehoda se obešla bez zranění, škody na všech poničených autech jsou předběžně vyčísleny dohromady na 105 tisíc korun. Jízdu pod vlivem alkoholu u řidiče vyloučila dechová zkouška, za nedostatečné zajištění nákladu dostal od policistů na místě pokutu.

V regionu nejde letos o první podobnou nehodu, v lednu se v Prostějově sesypalo na křižovatce z návěsu projíždějícího nákladního vozu zhruba osm desítek špatně upevněných ocelových tyčí, a to hned vedle přechodu pro chodce.

Autor: