Soud poslal do vazby střelce z Rychnova nad Kněžnou, který zabil manželku

  15:56
V sobotu poslal soud do vazby 49letého muže, kterého policie obvinila z vraždy manželky. Tragická událost se stala ve čtvrtek večer v restauraci v centru Rychnova nad Kněžnou. Muži v případě odsouzení hrozí až osmnáct let vězení.

Penzion v Rychnově nad Kněžnou, kde muž vystřelil na manželku | foto: Kateřina Vaníčková, MF DNES

„Před patnáctou hodinou rozhodl soudce okresního soudu v Rychnově nad Kněžnou o uvalení vazby. Muži hrozí až osmnáctileté vězení,“ řekla iDNES.cz krajská mluvčí policie Ivana Ježková.

Fotogalerie

Obviněný muž je bývalý novinář, který je ve městě dobře znám. Místní obyvatelé čin šokoval. Na svou manželku vytáhl v restauraci legálně drženou zbraň údajně poté, co mu oznámila, že se nechá rozvést. Sedmačtyřicetiletá žena zemřela na následky zranění po převozu do nemocnice. 

„Soudce rozhodl o vazbě z důvodu možného útěku, protože mu hrozí vysoký trest a z důvodu ovlivňování svědků a maření vyšetřování,“ dodala Ježková.

Policie na místo střelby dorazila ve čtvrtek kolem osmé hodiny večerní. Mimo dvojici se v restauraci nacházelo dalších třináct lidí, těm i personálu se nic nestalo. Pachatele zadrželi kriminalisté na místě, nekladl odpor.