Vánoční strom splněných přání udělá radost malým i velkým

  7:01
Karlovarský kraj chce před nadcházejícími Vánocemi udělat radost vánočními dárky seniorům ze Zařízení následné rehabilitační a hospicové péče Nejdek a dětem, o které se starají trvalí pěstouni. Zapojit se do akce a koupit dárek může prakticky každý, kdo si chce zahrát na Ježíška.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Jiří Benák, iDNES.cz

„Přidejte se k nám a vyberte si dárek, který byste byli ochotni koupit a dát k Vánocům těm, kteří stejně jako všichni ostatní mají svá skromná i velkolepá přání. Často jsou to lidé, kteří už třeba dlouho dárek nedostali, nebo jejich sen zůstal zatím nesplněný.

Ve vestibulu budovy A krajského úřadu v Karlových Varech Dvorech je vánoční strom a seznam přání seniorů ze Zařízení následné rehabilitační a hospicové péče v Nejdku i dětí z rodin trvalých pěstounů. Přání si může vybrat a splnit kdokoliv. Vámi zakoupený dárek před Vánoci předám osobně já nebo kolegové z vedení kraje lidem, kteří si jej přáli,“ vyzvala zájemce hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová a dodala:

„Zjišťovali jsme, jaké dárky by chtěli například pacienti nejdeckého zařízení. Dojalo mě, jak obyčejné věci chtějí, ať už je to teplá deka nebo ponožky na spaní. Ale děti budou určitě náročnější, i když na živého poníka snad nedojde.“

A jak se stát „krajským Ježíškem“? Od 4. prosince do 18. prosince 2017 najdete ve vestibulu budovy A krajského úřadu v Karlových Varech Dvorech „Vánoční strom splněných přání“.

U stromku bude přehledný seznam všech jmen a dárků, stejný přehled najdete i na krajských internetových stránkách www.kr-karlovarsky.cz pod záložkou „Vánoční strom splněných přání“, nebo na facebookové stránce Karlovarského kraje. Vyberete si nejprve toho, komu chcete dárek pořídit, a pak zavolejte na telefon 353 222 133. Domluvíte se na předání dárku. Pokud to zvládnete do dvou dnů včetně víkendů, označí se v seznamu dárek za splněný.

„Až budeme mít pohromadě všechny dárky, předáme je přímo obdarovaným. Rádi sdělíme, kdo přesně dárek koupil, ale dárci mohou samozřejmě zůstat i v anonymitě. Těším se, že společně s námi připravíte svým bližním krásné vánoční překvapení a předem děkuji všem Ježíškům,“ zdůraznila hejtmanka.