Vánoční jarmark

  16:17
Neopakovatelnou atmosféru vánočních zvyků na Valašsku budou moci zažít návštěvníci v sobotu a neděli 9. a 10. prosince 2017. Do areálu Dřevěného městečka zamíří stovka tradičních lidových výrobců, mikulášská družina z Valašských Klobouk a ze Zděchova, lucky ze souboru Radhošť. V kuchyni fojtství budou tetičky drát peří a vařit štědračku. V bohatém vánočním programu se představí folklorní soubory s pásmem koled a písní.

Vánoční jarmark v Topoli na Chrudimsku nabídl i cukroví | foto: Radek Kalhous, MAFRA

„Přijďte se zastavit v adventním čase a připomeňte si zapomenuté vánoční zvyky na Valašsku. Během slavnostního zahájení proběhne křest knihy „Jiskřičky naděje: Vzpomínky Jiřiny Gryczové – Koláčkové“, kterou Valašské muzeum vydalo ve spolupráci s Valašským muzejním a národopisným spolkem. 

„Jde o přepis rukopisné knihy rodačky z pasek na pomezí Horní, Prostřední Bečvy a Solance. Jiřina Gryczová, rozená Koláčková vzpomíná na své mládí a život na Valašsku i na svůj dlouhý a pestrý život učitelský,“ pozval Jindřich Ondruš, ředitel muzea.

Po oba dny se návštěvníci mohou těšit na oživené expozice Valašské dědiny. Zvídavým návštěvníkům představíme vánoční zvykosloví, s panem učitelem si zazpíváme koledy ve staré škole, hospodyně Vás naučí péct a zdobit perníčky a své výrobky a práci nám ukáže i pan kovář. To je jen malý výčet činností, které budou k vidění. Sobotní program bude odlišný od nedělního.

Vstupenky na jarmark je možné zakoupit v předprodeji od úterý 5. prosince do pátku 8. prosince na pokladnách v objektu Sušák.

Program:

sobota 9. prosince – Dřevěné městečko

kostel sv. Anny

10.30 Adventní koncert

KOMORNÍHO ORCHESTRU PAVLA JOSEFA VEJVANOVSKÉHO z Nového Jičína

13.00 Předvánoční studentské zpívání

pěveckého sboru BASOVÉ G z Valašského Meziříčí

Janíkova stodola

11.30 Ten vánoční čas

účinkuje VSACÁNEK ze Vsetína

14.00 Koleda nám nastala

program souboru VIZOVJÁNEK z Vizovic

neděle 10. prosince - Dřevěné městečko

kostel sv. Anny

11.00 Z Betléma se ozývá

vánoční koncert CHRÁMOVÉHO SBORU ze Zubří

12.30 Hudba starých mistrů

v podání KOMORNÍCH ŽESŤŮ z Valašského Meziříčí

Janíkova stodola

14.00 Vánoce v Betlémě

adventní koncert skupiny NEŘEŽ z Prahy