Vánoční atmosféru v Otrokovicích podtrhne tradiční koncert

  8:50
Tradiční koncert Koledy tří národů s nádhernou vánoční atmosférou se uskuteční v sobotu 9. prosince 2017 v Otrokovické BESEDĚ. Během odpoledne zazní koledy české, moravské, ale současně i vánoční písně dalších národů, našich sousedů. Program začne v 16 hodin, vstup je zdarma.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Těšit se můžete mj. na veselou “gorolskou” partu BLAF z Jablunkova, na slovenské i maďarské koledy v podání lidového souboru VARJOS a také na koncert mistrovského akordeonového sextetu DUA VENTE.

Kapela BLAF z Jablunkova představí na Koledách tří národů část svého bohatého autorského repertoáru. Muzikanti se posluchače chystají zaujmout především zimními a vánočními písněmi. Jejich originalita spočívá v tom, že jako jediná kapela na světě hraje country ve slezském nářečí.

Soubor Varjos byl založen v roce 2003. Hraje lidovou hudbu z Karpatské kotliny. Kromě maďarské tvorby najdeme v jejich repertoáru lidové písně cigánské, slovenské a také rumunské. V Otrokovicích soubor nebude hrát poprvé. S velkým úspěchem vystoupili také na Otrokovických letních slavnostech v roce 2015. Součástí vystoupení na Koledách tří národů v Besedě bude i vystoupení lidových tanečníků.

Kapelu DUA VENTE tvoří šest muzikantů ovládajících vícero nástrojů. Tento fakt sám o sobě zaručuje zvukovou rozmanitost i barevnost skladeb, které si soubor jednotlivě upravuje dle vlastního gusta a složení kapely. DUA VENTE zaujme širokým záběrem repertoáru. DUA VENTE svou virtuozitu a zvukovou nápaditost představí v samostatném vánočním koncertním pásmu ve druhé části pořadu Koledy tří národů.

V rámci svátečního odpoledne s vánoční atmosférou vystoupí tradičně také děti z Mateřské školy Otrokovice. Tentokrát se představí kvítkovická MŠ s krátkým tanečním pásmem a koledami.

„V předvečer druhé adventní neděle jistě mnozí uvítají koncert, který jim na chvíli umožní zastavit se, zaposlouchat se, spočinout. Přijměte pozvání na Koledy tří národů,“ láká na koncert Michal Mynář, jednatel Otrokovické BESEDY.