Není důvod k panice, tvrdí policisté v souvislosti s Vaňkovka gangem

  16:28
Policistům se v souvislosti se situací v brněnských Bohunicích, kde měl řádit takzvaný Vaňkovka gang, podařilo vypátrat konkrétního podezřelého z napadení čtrnáctiletého chlapce. Dále pak ztotožnili i několik dalších podezřelých, kteří mohou v celkovém dění figurovat.

Vůdce brněnského Vaňkovka gangu, který si nechá říkat Kapitán (druhý zleva), má facebookový profil plný podobných snímků. | foto: Facebook

Chlapce napadli minulý čtvrtek na dětském hřišti v Moldavské ulici. Schytal kopance do hlavy a musel do nemocnice. Poté se začalo hovořit o řádění takzvaného Vaňkovka gangu.

„V případu napadeného chlapce v Bohunicích už máme ustanovenu konkrétní podezřelou osobu. Vzhledem k věku obou aktérů incidentu a stádiu vyšetřování nemůžeme sdělovat další podrobnosti,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Od té doby zatím policisté nezaznamenali žádný další incident, který by měl s gangem souvislost. „V pondělí jsme dostali hlášení o údajném incidentu, který měl probíhat na hřišti v Moldavské ulici. Nejenže byl v místě klid, svědci navíc potvrdili, že tomu tak bylo i v poslední půl hodině, nikdo se tam nenacházel a avizovaná rvačka neproběhla,“ informoval Šváb.

Podle prvotních informací to vypadalo, že gang může mít až 130 členů. „Spojili se se mnou kluci, kteří v něm figurovali. Říkali, že pokud by se všichni sešli, bude jich přes sto. Dokonce 130. Kriminalisté však hovoří o několika desítkách,“ řekl bohunický starosta Antonín Crha (KDU-ČSL).

Policisté i vedení radnice tvrdí, že není důvod k panice. „Věnujeme zvýšenou pozornost dění na sídlištích. Souběžně sledujeme i komunikace na sociálních sítích a v případě potřeby ustanovíme jednotlivé osoby a předvoláme je k podání vysvětlení,“ vzkázal ještě Šváb.

„Celková situace se již uklidnila. V Bohunicích se pohybují policisté v civilu a jak městská, tak i státní policie zde má zvýšený dohled. Myslím si, že Bohunice jsou v současné chvíli asi nejstřeženějším místem v Brně,“ dodal Crha.

Autor: