Valašskomeziříčská střední škola bude mít novou střechu

  5:45
Pavilon valašskomeziříčské školy dostane nový střešní plášť.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Luboš KratochvíliDNES.cz

„Ten současný již dosluhuje a na konci loňského roku byl navíc poničen silným větrem, kdy jsme provedli pouze provizorní opravu. Nyní je tedy nezbytně nutné rychle přistoupit k jeho větší rekonstrukci, která přijde kraj na zhruba 1,2 milionu korun,“ vysvětlil hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Oprava zdravotechniky bude v letošním roce provedena na Obchodní akademii, Vyšší odborné škole a Jazykové škole Uherské Hradiště. Stejně tak se ještě letos na jaře dočká rekonstrukce střecha pavilonu Integrované střední školy – COP Valašské Meziříčí. Tyto investiční záměry ve výši více jak 7,5 milionu korun na svém pondělním jednání schválili radní Zlínského kraje, který je zřizovatelem obou škol.

Na uherskohradišťské škole budou během letních prázdnin odstraněny rozvody studené a teplé vody i kanalizačních odpadů, které jsou téměř v havarijním stavu. Vyměněny budou za nové vodovodní i kanalizační potrubí a v každé učebně bude instalováno umyvadlo s pitnou vodou. Provedou se také související stavební úpravy včetně nových obkladů, dlažeb i nového osvětlení na sociálních zařízeních. Stavební práce přijdou na 6,374 milionu korun.