Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Valašské Klobouky zvou na akci O2vzduší a co o něm mnozí z nás netuší

  11:18
Před začátkem topné sezóny jsou všichni obyvatelé Valašských Klobouk i okolních obcí zváni na besedu s názvem „O2vzduší a co o něm mnozí z nás netuší“, která má za cíl zvýšit povědomí veřejnosti o správném topení.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Upozornit má nejen na důsledky spalování nevhodných paliv a na bezpečnostní rizika pro zdraví i životní prostředí, ale současně také na nebezpečí požárů, jež jsou nezřídka výsledkem špatně čištěných komínů. Předestřeny budou i informace k nové výzvě kotlíkových dotací.

Akce se koná ve středu 13. září od 15 hodin v kulturním domě Klobučan a pozvání na ni přijala celá řada odborníků. Pro návštěvníky bude připraveno občerstvení, vstup je zdarma.

Beseda „O2vzduší a co o něm mnozí z nás netuší“ pozve na pódium předsedu Zemského společenstva mistrů kominických Františka Súdka, velitele valašskokloboucké stanice Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Jiřího Ovesného a rovněž zástupce odboru životního prostředí a zemědělství a odboru řízení dotačních programů Krajského úřadu Zlínského kraje.

„Lidé se od odborníků dozvědí detaily o způsobu čištění, o kontrole a revizi spalinové cesty nebo například o nutné prevenci před požáry v období topné sezóny. Bude také představen vliv pálení plastů, okenních rámů a jiných nevhodných odpadů na naše zdraví i ovzduší,“ nastínila z témat referentka odboru životního prostředí Leona Vlčková. Jak dodala, chybět nebudou podrobnosti o kontrolách technického stavu a provozu kotlů, které uživatelům vyplývají ze zákona.

Pro zájemce o dotace na výměnu kotle budou dále prezentovány podmínky nové výzvy kotlíkových dotací. Prostor bude samozřejmě dán i dotazům ze strany návštěvníků akce.