V tomto týdnu nás čekají mrazivá rána. Oteplí se o víkendu.

  7:00
Po relativně teplé neděli přijde do Česka opět studená fronta, kterou bude následovat chladný vzduch od severozápadu, ve kterém se následně začne nasouvat oblast vysokého tlaku vzduchu. To znamená, že nás čekají mrazivá rána s teplotami, které budou klesat až k minus 9 stupňům Celsia.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Dnes ráno se budou teploty držet mezi 0 až -4 stupni. Zpočátku dne bude ještě oblačno až zataženo, ojediněle s přeháňkami. Oblačnosti ale bude vlivem tlakové výše ubývat až na polojasno a denní maxima vystoupají na -1 až 3 stupně.

Ve středu nás čeká velmi studené ráno s teplotami mezi -3 až -7 stupni, při zmenšené oblačnosti až -9 stupni a na horách až -15 stupni. Denní teploty se budou pohybovat mezi -1 až 3 stupni. Obloha by měla být polojasná až oblačná, po ránu ale musíme počítat s nízkou oblačností nebo mlhami, které mohou být i mrznoucí. Nízká oblačnost může ojediněle vydržet celý den a mohou z ní padat slabé sněhové přeháňky.

Podobně tomu bude i ve čtvrtek, kdy ranní nejnižší teploty klesnou na -3 až -7 stupňů, ojediněle až na -9 stupňů. Denní teploty vystoupí na -2 až 2 stupně. Opět by mělo být oblačno až polojasno, místy se ale nízká oblačnost udrží po celý den.

V pátek bude zpočátku opět chladno s ranními teplotami mezi -3 až -7 stupni, den by měl být oblačný až mlhavý. Studené proudění se změní, postupně se začne měnit na teplejší proudění od jihu, které se k nám bude dostávat kolem tlakové níže nad severozápadní Evropou. Během dne bude dál přibývat oblačnosti, místy se vyskytnou sněhové přeháňky. V nížinách může padat i déšť se sněhem. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 0 až 4 stupně.

O víkendu budeme potřebovat deštníky, do nadmořské výšky pod 700 metrů nás totiž čekají dešťové srážky. Sobotní ranní teploty klesnou na 0 až -4 stupně, v neděli na -1 až -5 stupňů. Přes den ale bude citelně tepleji, po oba víkendové dny vystoupají teploty na 2 až 6 stupňů. Převládat ale bude velká oblačnost.