V sobotu ještě zaprší, v neděli bude nádherné počasí

  9:08
Počasí o nadcházejícím víkendu by mělo být vydařené. Postupující teplá fronta začíná vhánět do Česka teplý vzduch od jihu. Nejteplejším dnem bude neděle, kdy teploty vystoupají až na 16 stupňů Celsia a obloha bude polojasná.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto:  Dan Materna, MAFRA

Dnes dopoledne bude oblačno až zataženo, odpoledne už ale bude oblačnosti ubývat na polojasno. Nejvyšší teploty vystoupají na 6 až 10 stupňů. K večeru se začne opět zatahovat v souvislosti s příchodem frontálního systému, který nás bude ovlivňovat během noci a zítřejšího rána.

Páteční ranní teploty klesnou na 2 až -2 stupně, na některých místech tak může hrozit z odtávajícího sněhu nebo srážek náledí. Ráno bude oblačné až polojasné, méně mraků bude v Čechách. Během odpoledne ale začne oblačnosti přibývat. Páteční maxima se budou pohybovat mezi 7 až 11 stupni.

Sobota bude oblačná až zatažená, zejména zpočátku dne s deštěm. Po ránu se opět ochladí na 2 až -2 stupně, takže se opět může vyskytovat náledí. Nejvyšší denní teploty už ale vystoupají na 10 až 14 stupňů.

Neděle by měla být podle meteorologů skvostná, protože 11. březen se takto povedl naposledy v roce 1990. Obloha bude oblačná až polojasná. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 stupňů, odpoledne už ale vyšplhají na 12 až 16 stupňů. Večer pak bude přibývat oblačnosti s deštěm. Přinese ho studená fronta, která by už ale neměla výrazněji pohnout s teplotami.

V pondělí bude zataženo s vydatným deštěm. Ráno bude ještě o poznání teplejší se 7 až 3 stupni. Nejvyšší odpolední teploty se budou držet mezi 11 až 15 stupni, a tak by to mělo vydržet až do dalšího čtvrtka.