V sobotu bude v Litoměřicích zahájen Týden přírody a myslivosti

  10:01
Přehlídka trofejí, ukázka vábení zvěře či výstava nožů, to jsou jen střípky z programu „Týdne přírody a myslivosti“, jež proběhne od 19. května do 24. května v Litoměřicích. Výstava mysliveckých trofejí se bude konat v areálu výstaviště Zahrady Čech v pavilonu K vždy v době od 9 do 17 hodin.
Lov je úžasný, těžko popsatelný adrenalin, který někteří lovci nepřežijí,“ říká

Lov je úžasný, těžko popsatelný adrenalin, který někteří lovci nepřežijí,“ říká Oldřich Horák. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

„Slavnostní zahájení chovatelské přehlídky trofejí se uskuteční v sobotu 19. května v 9 hodin na hlavním podiu výstaviště. Následný program bude probíhat v pavilonu K a od 12 hodin dále pokračovat v kostele Všech svatých na Mírovém náměstí Svatohubertskou mší,“ popsala harmonogram prvního dne Lucie Minková, referentka státní správy myslivosti, lesů a rybářství Odboru životního prostředí Městského úřadu Litoměřice.

Současně s chovatelskou přehlídkou trofejí se o víkendu 19. května a 20. května uskuteční na výstavišti Zahrady Čech Mezinárodní výstava psů. Z tohoto důvodu je nutné v tyto dny počítat s uhrazením vstupného na akci. Zdarma bude prezentace trofejí otevřena veřejnosti od 21. května do 24. května 2018.