V Rožnově začíná filmový festival Jeden svět

  0:43
V Rožnovském kině Panorama začíná v pondělí 9. dubna 20. ročník mezinárodního filmového festivalu o lidských právech Jeden svět. V průběhu čtyř festivalových dnů mohou zájemci zhlédnout celkem 12 projekcí.
Sedačky v posledním olomouckém klasickém kině Metropol.

Sedačky v posledním olomouckém klasickém kině Metropol. | foto: kino Metropol

Od pondělí 9. dubna do čtvrtku 12. dubna proběhne v Rožnově pod Radhoštěm 20. ročník mezinárodního filmového festivalu Jeden svět. „Rožnov je spolu s Uherským Hradištěm a Zlínem jediným městem ve Zlínském kraji, kde festival probíhá. Promítáme nejen pro širokou veřejnost, ale o promítání mají zájem tradičně i školy. V Rožnově pod Radhoštěm převzal nad festivalem záštitu starosta města Radim Holiš,“ uvedla ředitelka T klubu – kulturní agentury Lenka Vičarová.

Letošní ročník festivalu reaguje na výraz roku podle slavného Collinsova slovníku „fake news“. Zaměřuje se tak mimo jiné na dezinformace a mediální manipulace.

„Filmy promítané v rámci letošního festivalu Jeden svět v letošním ročníku budou například poukazovat na nesnášenlivost, vzestup nacionalismu, populismus a problematiku migrace, ale také na lokální problémy komunit. Chybět nebudou ani filmy zaměřené na ekologickou problematiku,“ popsal obsah festivalu Jeden svět 2018 jeho rožnovský koordinátor Pavel Jakubík.

Podrobný program festivalu naleznete zde.