V Prostějově je možno nově platit parkovné platební kartou

  6:57
Novinka je řidičům k dispozici v sedmi parkovacích lokalitách. Usnadnění plateb za zaparkování je možno využít na parkovištích v ulici Školní, Křížkovského, Kostelní, Mlýnská, Plumlovská a na náměstí E. Husserla a Hlaváčkově náměstí v Prostějově.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Podle náměstka primátorky Jiřího Pospíšila bude při platbě možné využívat karty Master Card, VISA a Maestro.

„Jedná se pouze o bezhotovostní platby prostřednictvím těchto bezkontaktních platebních karet. K dotazům, které dostáváme ohledně případného placení prostřednictvím mobilních telefonů mohu říci, že tento způsob úhrady zatím využívat nebudeme.“ Jak dále Jiří Pospíšil doplnil, parkovací automaty a pokladny mají za sebou úpravu hardwaru i softwaru a v současnosti je možné platit prostřednictvím zmíněných bezkontaktních platebních karet.

„Zhruba týden si teď ponecháme jako zkušební provoz na doladění případných detailů,“ dodal Pospíšil.

Podle jednatele firmy FCC Prostějov s.r.o. Bedřicha Grulicha šlo hlavně o to, dát motoristům k dispozici co nejsnadnější ovládání platebního systému.

„Motoristé se nemusí obávat žádného složitého placení. Využijí pouze dvě tlačítka automatu a přiloží kartu. Tlačítkem + a – si navolí na displeji požadovanou dobu parkování a částku za parkovné. Navolený údaj potvrdí zeleným tlačítkem – červené je pro případné zrušení zadaného úkolu. Pak už jen přiloží platební kartu k bankovnímu terminálu a vytisknou si potvrzení o platbě a parkovací lístek,“ s tím, že úprava vyšla na bezmála 300 tisíc korun.