V příštích dnech si odpočineme od sněžení, přijde ale mráz

  11:36
V příštích dnech ukáže zima svoji druhou tvář, po přívalech sněhu se dočkáme chladného počasí i sluníčka. O víkendu se budou denní maxima pohybovat nejčastěji kolem nuly, v noci budou ale klesat i výrazně níže.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Páteční počasí bude ovlivňovat chladné severozápadní proudění, převažovat bude nejprve oblačno, odpoledne i polojasno. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 stupně, denní se dostanou na 0 až 4 stupně.

Od soboty bude počasí u nás ovlivňovat oblast vysokého tlaku vzduchu. Obloha bude převážně polojasná, ráno ojediněle s mlhami a teplotami mezi -3 až -7 stupni, na horách a v mrazových kotlinách ale spadnou k -10 i -15 stupňům. Denní teploty se budou pohybovat mezi -3 až 1 stupněm.

Podobné počasí nás čeká i v neděli, kdy se dočkáme polojasné oblohy, někde bude zataženo s nízkou oblačností. Ranní minima zůstanou mezi -3 až -7 stupni, přes den se budou teploty pohybovat kolem 0.

Podobný charakter počasí předpovídají meteorologové i na počátku příštího týdne. Rána budou i nadále chladná a nejvyšší denní teploty se nad bod mrazu podívají jen sporadicky. Ojediněle by mohlo i slabě sněžit.