Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V Přerově začíná oprava chodníků na Vsadsku. Kvůli přípojkám stavba stála

  0:16
Po jedenácti měsících začne v pondělí 17. července dlouho očekávaná rekonstrukce chodníků v ulici Vsadsko. Chodník se začal opravovat už vloni v srpnu, ale po vybroušení vrchní asfaltové plochy bylo zjištěno, že se podloží nebezpečně propadá.
Práce na opravě silnice od Horní Lhoty do Dolní Lhoty finišují.

Práce na opravě silnice od Horní Lhoty do Dolní Lhoty finišují. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Kanalizační přípojky, vedoucí k jednotlivým domům, byly v havarijním stavu, betonové roury byly značně poškozené, místy děravé. Oprava proto byla zastavena, v průběhu roku došlo k rekonstrukcím kanalizačních přípojek – a teprve teď přichází řada na nové chodníky.

Zpozornět by měli ale i řidiči, protože stavební práce částečně omezí provoz na přilehlé silnici. „V jízdním pruhu, přilehlém ke stavbě chodníku, bude dopravním značením vymezen pracovní prostor pro mechanizaci a dělníky. Délka tohoto úseku bude vždy do 50 metrů - a bude se postupně posunovat,“ informoval Alexandr Salaba z přerovského magistrátu.

Rekonstrukce chodníku začne ve vrchní části komunikace v křižovatce s ulicí Dvořákova a bude se posouvat do křižovatky s ulicí U Tenisu.

Práce by měly trvat maximálně šest týdnů. Do opravy komunikace pro pěší v délce 265 metrů investuje přerovský magistrát 1.327.500 korun.