Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V předvečer jarmeku zazáří vánoční strom

  16:29
V pátek 1. prosince staneme ve Valašských Kloboukách na prahu dalšího ročníku Valašského mikulášského jarmeku. Jeho slavnostní zahájení bude spojeno s rozsvícením vánočního stromu města, k němuž dojde v 17 hodin před klobouckou radnicí. Program v dolní části Masarykova náměstí ale začne už úderem 14. hodiny, kdy řemeslníci nabídnou adventní zboží na malém trhu. Děti jistě upoutá čertovský rej a příchod svatého Mikuláše, dospělí si zase mohou vybrat z návštěvy vernisáže výtvarných děl, koncertu v kostele nebo posezení u cimbálu.
Odraz Velkého náměstí v Hradci Králové na vánočním stromku

Odraz Velkého náměstí v Hradci Králové na vánočním stromku | foto: Martin Veselý, MAFRA

„Rozsvícení vánočního stromu je příjemnou tradicí, díky níž ve městě zavládne adventní atmosféra a lidé se naladí na začínající Valašský mikulášský jarmek. Čeká nás pěkný program dětí z mateřské i základní školy a hudebním pásmem přispějí i žáci základní umělecké školy a cimbálová muzika Malý Klobučánek. Nejmenší návštěvníci se mohou těšit na mikulášskou nadílku, ale něco dobrého si na trhu určitě vyberou i dospělí,“ pozvala starostka města Eliška Olšáková. Procházku po vánočně osvětleném náměstí jim podbarví harmonikář David Macháč.

V 18 hodin jsou lidé zváni do galerie Vincúch, kde bude slavnostně zahájena výstava dřevěných plastik Zdeňka Matyáše a obrazů Jiřího Ročáka. Ve 20 hodin se v kostele Povýšení svatého Kříže rozezní koncert Jana a Liselotte Rokytových s názvem Panova flétna a cimbál v proměnách času. Ve stejný čas pak bude v pastoračním domě začínat i posezení s Cérčí cimbálovou muzikou Klobučan.