Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V Otrokovicích budou senioři slavit svůj den celý říjen

  5:57
Již od roku 1998 si svět 1. října připomíná Mezinárodní den seniorů. Den seniorů je oslavou všeho dobrého, co společnosti přináší starší lidé a zároveň poukazuje na problémy, se kterým se musí potkávat. Připomíná nám tak nezvratnou skutečnost, že všichni budeme jednou v seniorském věku.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Město Otrokovice každoročně v měsíci říjnu pořádá u příležitosti Mezinárodního dne seniorů akce určené pro otrokovické seniory nad 60 let. V letošním roce bude dne 2.10.2017 seniorům zpřístupněný areál wellness ve Sportovním areálu na Baťově. V tento den bude pro seniory možnost objednat se zdarma na dvě procedury ve wellness centru v termínu 6.10.2017.

V prvním podlaží 1. budovy Městského úřadu v Otrokovicích bude v měsíci říjnu probíhat prezentace činnosti otrokovických klubů důchodců. Město je zřizovatelem tří klubů důchodců (Trávníky, Baťov, Kvítkovce), v nichž je zaregistrováno cca 307 členů. Kluby vyvíjejí bohatou činnost, např. kulturní a zájmové akce, zájezdy, výlety a přednášky.

Také Otrokovická Beseda připravila pro seniory za snížené vstupné 60 korun nový český film „Po strništi bos“ režiséra Jana Svěráka, který bude promítán dne 6.10.2017 v 10:00 hod. V měsíci říjnu čekají seniory ještě dvě cestopisné přednášky. Jednou z nich je „Krajina mého srdce“, kterou seniory provede paní Radoslava Matuszková a „Španělsko - oblast Asturie“, kam seniory alespoň přes filmové plátno zavede Leo Vlachynský.

Jak se vypořádat s dluhy, nevýhodnými smlouvami, exekucemi a problémy s bydlením poradí seniorům Individuální advokátní a právní poradna ve spolupráci s Iuridicum Remedium, z. s. Poradna bude otevřena dne 16.10.2017 od 10:00 hod. do 16:00 hod. ve 2. budově Městského úřadu Otrokovice, 1. podlaží, místnost č. 224 a objednání bezplatných konzultací je možné na tel: 776 703 170.