Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V kloboucké knihovně si vypůjčíte i e-knihy

  9:32
Nejspíš každý vášnivý čtenář se v knihovně čas od času dostane do situace, kdy je knížka, do níž by se právě chtěl začíst, vypůjčená jiným uživatelem. Kloboucká městská knihovna má na tyto situace od září pohotové řešení. Když nebude kniha ve fyzické podobě dostupná a v databázi bude existovat její elektronická verze, nabídne ji čtenáři k bezplatnému stažení. Bibliotéka nabízí tuto nadstandardní službu jako druhá v okrese Zlín, společně s Krajskou knihovnou Františka Bartoše.

Liberecká knihovna začala registrovaným čtenářům půjčovat česky psané elektronické knihy. V nabídce má stovky titulů od českých nakladatelů. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

„Elektronickou knihu lze číst na tabletu, chytrém telefonu a čtečce po dobu 21 dní od výpůjčky. Nestihne-li čtenář eKnihu dočíst, může si ji znovu půjčit hned následující den. Výhodou je, že v jeden okamžik si může stejný titul stáhnout více uživatelů, takže si ho mají možnost přečíst podstatně dříve, než by se žádaného výtisku dočkali v běžném režimu rezervací,“ vysvětlila knihovnice Jana Dorňáková.

Služba je poskytována zdarma všem registrovaným čtenářům od 15 let se zaplaceným registračním poplatkem a uvedenou e-mailovou adresou v jejich čtenářském kontě.

Online katalog čtenáři vyhledají na http://katalog.knihovna-valasskeklobouky.cz/.