V Jablonci aktualizují bižuterní databázi, obchody hlaste se!

  6:00
Prodejnám s jabloneckou bižuterií, sklem či vánočními ozdobami má pomoci aktualizované vydání oblíbeného letáku, které připravuje turistické infocentrum. Uveřejnění je pro firmy zdarma, je však potřeba se přihlásit do 13. února.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Accessorize

Jablonecká bižuterie si v posledních letech opět získává svůj věhlas. Zákazníci dokáží ocenit kvalitní surovinu i velký podíl ruční práce. A tak zatímco někdo si vystačí se šperky z prodejních řetězců, jiný neváhá vyrazit přímo ke zdroji. „V Jablonci nad Nisou je poměrně hodně firem, které vyrábí skleněné zboží. Některé se soustředí pouze na velkoobchod. U jiných si může nakoupit i běžný zákazník. Právě tyto prodejny by měly být součástí nového vydání tiskoviny Kam za sklem a bižuterií v Jablonci nad Nisou,“ popisuje Petra Fapšo z turistického infocentra.

Letáček s kontakty a orientační mapkou míst, kde je možné v Jablonci nakoupit zejména místní bižuterii a sklo, vydává zdejší turistické infocentrum již několik let. „Databázi průběžně aktualizujeme, katalog firem je také na našich webových stránkách www.jablonec.com. Díky tomu máme přehled, co je v oboru nového. Papírové vydání, které obsahuje i mapku, je ale u turistů stále oblíbené. Usnadní jim orientaci ve městě a mohou navštívit více obchůdků, lépe najít přesně to, co potřebují. Od roku 2016, kdy vyšla 4. verze letáku opět došlo k různým změnám – ať už v nabízeném sortimentu či ke vzniku nových prodejen. Nebo se naopak stane, že obchody zaniknou,” říká Petra Fapšo. “Vítáme, když se nám hlásí firmy, které umožňují exkurze do výroby. O ty mají turisté velký zájem. A zdá se, že i sami výrobci si to uvědomují a svou nabídku o tuto službu rozšiřují. My jim samozřejmě rádi s propagací pomůžeme”, dodává Petra Fapšo.

Jablonecké kulturní a informační centrum, které je vydavatelem letáku “Kam za sklem a bižuterií v Jablonci nad Nisou” vyzývá všechny výrobce a prodejce, mají-li tzv. kamenné obchody nebo vzorkovny s pravidelnou otevírací dobou umožňující nákup zboží i v malém množství a bez předchozího objednání či dokonce exkurze do výroby, aby se neprodleně ozvali Petře Fapšo, tel. 775 585 061, e-mail: fapso@jablonec.com. Uzávěrka podkladů je v 13. 2. 2018

Trojjazyčný Leták Kam za sklem a bižuterií v Jablonci nad Nisou je k dostání zdarma, a to nejen v infocentrech v Jablonci a okolí, ale třeba i v pražské centrále turistického ruchu a na mezinárodních oborových veletrzích.

Další informace