V Havířově roste nové workoutové hřiště

  10:35
V místě zbouraného bytového domu na ulici Obránců míru v Havířově-Šumbarku v těchto dnech vzniká nové workoutové hřiště s odpočinkovou zónou. V této části Šumbarku, která je sociálně vyloučenou lokalitou, bude během následujících dnů dokončeno sportovně rekreační zázemí určené pro všechny obyvatele města.

Street workout je cvičení s vlastní vahou těla na různých veřejných hřištích, kde sportovci dělají shyby, kliky nebo přítahy. | foto: Petr Lundák, MF DNES

V místě nového hřiště stával vybydlený bytový dům. Ten město nechalo vloni na podzim zbourat. Na odstranění objektu získalo město dotaci Ministerstva pro místní rozvoj. Její podmínkou byla revitalizace získaného prostoru, vedoucí k rozvoji sociálně vyloučené lokality.

„Odstranění objektu stálo zhruba jeden a půl milionu korun. Osmdesát procent z této částky bylo do rozpočtu města navráceno zpět z dotace Ministerstva pro místní rozvoj,“ upřesňuje ekonomický náměstek primátorky Josef Bělica.

Návštěvníkům venkovního sportovního zázemí poslouží hrazdy, bradla, lavice, šikmé, svislé a horizontální žebřiny, držák na uchycení gymnastických kruhů a vertikální tyč na takzvaný pole dance. Mobiliář doplní informační tabule, odpadkové koše a lavičky. Kolem hřiště nechá ještě město vybudovat přístupové chodníky ze zámkové dlažby a vysadit zeleň.

Samotné hřiště již Havířov vybudoval ze svého rozpočtu, a to za necelých 800 tisíc korun.

„Nové workoutového hřiště je určeno především pro mládež a dospělé bydlící v dané lokalitě a okolí. Doufáme však, že jej budou navštěvovat i obyvatelé dalších částí města. Účel využití území byl zvolen zejména s ohledem na absenci obdobných ploch v okolí,“ sdělila primátorka města Jana Feberová.