V Dukelské ulici začala několikaměsíční uzavírka

  11:15
Mladá Boleslav - V části Dukelské ulice, mezi křižovatkami s ulicemi Štefánikova a Laurinova, začala 1. února úplná dopravní uzavírka z důvodu opravy kanalizace a vodovodního potrubí.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

S tím souvisí i další dopravní opatření v přilehlých ulicích. Objízdná trasa vede ulicemi Jičínská a Laurinová. Uzavírka se dotkla i tras linek městské hromadné dopravy. Uzavírka je zatím stanovena do 15. května, po skončení oprav podzemních sítí zde ovšem budou pokračovat opravy povrchů komunikace a s nimi spojená dopravní omezení.

době uzavírky Dukelské budou také zaslepené vjezdy do ulic Štefánikova a Jana Roháče z Dubé. V těchto dvou bočních ulicích bude v úseku mezi ulicemi Dukelská a Žižkova po dobu uzavírky dočasně obousměrný provoz.

V případě nedostupnosti nádob s komunálním odpadem jednotlivých vlastníků nemovitostí zhotovitel pomůže v den svozu s přistavením svozových nádob na místo Compagu přístupné.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat zajištění bezpečnosti chodců, pokud nebudou zcela vyloučeni z prostoru staveniště (bezpečné lávky, zábrany, oplocení, osvětlení). Též bude umožněn bezpečný přístup do přilehlých nemovitostí, stejně tak bude umožněn příjezd a přístup všem složkám integrovaného záchranného systému.

Způsob, rozsah i načasování následné opravy povrchu komunikací bude možné upřesnit až po schválení rozpočtu města na rok 2018, který se bude projednávat 15. února.