V Česku udeří tuhé mrazy!

  7:00
Pro následující dny předpovídají meteorologové mrazivé počasí bez sněžení. Denní teploty se nedostanou přes nulu, silný mráz hrozí do středy na východě území. V noci budou teploty klesat ještě hlouběji, spadnout by měly na některých místech až k minus 16 stupňům Celsia. Mírného oteplení bychom se měli dočkat až o víkendu.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Dnešek by měl být jasný až polojasný, na Moravě a ve Slezsku zpočátku až oblačný. Místy, odpoledne jen ojediněle, očekávají meteorologové zataženo s nízkou oblačností a ojediněle slabým sněžením nebo mrznoucími mlhami. Teploty se budou pohybovat mezi -4 až 0 stupni.

Ve středu bude zpočátku skoro jasno až polojasno, na jihozápadě místy zataženo a nízkou oblačnost. Ojediněle se mohou opět objevit mrznoucí mlhy. Od jihovýchodu přejde během dne postupně zataženo, místy s občasným sněžením. Noční teploty budou klesat na -6 až -10 stupňů, na sněhové pokrývce až na -13 stupňů. Přes den naměříme -4 až 0 stupňů.

Čtvrtek bude zatažený až oblačný, místy s občasným sněžením. Noční teploty klesnou na -3 až -7 stupňů, na sněhové pokrývce při zmenšené oblačnosti až k -9 stupňům. Přes den bude opět -4 až 0 stupňů.

V pátek bude zataženo až oblačno, jen ojediněle polojasno. Místy může slabě sněžit. Noční teploty klesnou na -4 až -8 stupňů, na sněhové pokrývce při vyjasnění až k -11 stupňům. Přes den naměříme -5 až -1 stupeň.

Podle vyhlídky na sobotu až pondělí by mělo být oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno a místy se slabým sněžením. Noční teploty budou klesat na -3 až -8 stupňů, před den naměříme -3 až 2 stupně.