V Bohumíně letos vyroste nový kruhový objezd, řidiče čekají komplikace v dopravě

  6:39
V Bohumíně vyroste do letních prázdnin další kruhový objezd. A to na enormně vytížené křižovatce Bezručovy a Revoluční ulice u zdejších průmyslových podniků, do kterých dojíždějí kamiony. Na jeho realizaci se město bude finančně podílet s Moravskoslezským krajem. Náklady na jeho vybudování se po výběrovém řízení snížily z rozpočtovaných 12 milionů korun na finálních 7,6 milionu.
Kruhový objezd. (ilustrační foto)

Kruhový objezd. (ilustrační foto) | foto:  Radek Cihla, MAFRA

„Ve špičce je obrovský problém z křižovatky vyjet. Kruhový objezd vznikne na krajské a částečně i městské silnici, a tak jsme s Moravskoslezským krajem už několik let vyjednávali o jeho výstavbě. Pro urychlení celé akce jsme z vlastních prostředků zajistili projektovou dokumentaci a investiční přípravu, vyřídili jsme pro stavbu patřičná povolení a s krajem se o náklady podělíme,“ sdělil starosta Bohumína Petr Vícha s tím, že město na jeho vybudování přispěje částkou 3,5 milionu korun.

Nový „kruháč“, který vyroste v těsné blízkosti zdejší restaurace Špica, zásadně ulehčí místní dopravě. Celá okružní křižovatka se posune do míst současné zeleně a padnou kvůli ní tři stromy. V místech současného chodníku vyroste střed kruhového objezdu. Součástí stavby bude i přeložka vodovodu a drobné úpravy místních chodníků. Na Bezručově ulici pak vznikne podél kruhového objezdu zcela nový chodník. Součástí kruhového objezdu budou na Bezručově ulici dvě nasvětlená místa pro přecházení. Jedno z nich dostane pro větší bezpečnost chodců i ostrůvek.

S výstavbou kruhového objezdu chce město začít na přelomu března a dubna. „Výstavbu chceme co nejvíce urychlit, aby bylo omezení provozu co nejmenší. Jakmile firmě předáme staveniště, poběží jí 95denní lhůta pro zhotovení. Pokud půjde vše dobře, měl by být kruhový objezd hotov už do prázdnin. Výstavba bude probíhat za plného provozu bez objížděk, řidiči ale musí počítat s komplikacemi. Ve chvíli, kdy se budou provádět stavební práce přímo v místech komunikace, dojde k částečnému omezení provozu, který budou řídit semafory,“ uvedl bohumínský místostarosta Lumír Macura.

Komplikace v dopravě tím ovšem na Bezručově ulici nekončí. V Záblatí se na Bezručově a Sokolské ulici budou letos stavět ještě další tři stavby - chodník s kanalizací, samostatná kanalizace a samostatný chodník. Na sobě nezávislé akce ve stejné lokalitě spojuje zcela záměrně čas realizace. Aby se všechny uskutečnily v jednom roce a motoristé si komplikace odbyli najednou, trvala městu příprava všech projektů a povolení dva roky. Řidiči proto musí v letošním roce v městské části Záblatí počítat s mírnými komplikacemi a se zdržením, případně si cestu do či z Rychvaldu plánovat například přes městskou část Skřečoň.