V Bohumíně finišuje výstavba nového kruhového objezdu

  10:20
Nový kruhový objezd v Bohumíně, který vyrůstá na rušné křižovatce Bezručovy a Revoluční ulice v blízkosti průmyslových podniků, se už brzy otevře motoristům. Stavba za 8 milionů korun probíhá za plného provozu, ale s omezením. Dopravu zde řídí semafory a ve špičkách na místě pomáhá i městská policie.

V Bohumíně finišuje výstavba nového kruhového objezdu | foto: Impuls.cz

„Řidiči nás na problém vyjet z křižovatky v době špičky už dlouho upozorňovali. Protože se jedná o krajskou cestu, několik let jsme s Moravskoslezským krajem vyjednávali o jeho výstavbě. Pro urychlení celé akce jsme z vlastních prostředků zajistili projektovou dokumentaci a investiční přípravu a vyřídili jsme pro stavbu i patřičná povolení. Protože kruhový objezd vznikl částečně i na městské komunikaci, tak se s krajem o náklady dělíme,“ sdělil starosta Bohumína Petr Vícha. Dodal, že město za vznik kruháče zaplatí 3,7 milionu korun.

Výstavba okružní křižovatky zabrala dělníkům pět měsíců. Nejprve museli přeložit sítě, posunout část komunikace do stávajícího chodníku a vybudovat podél budoucího kruhového objezdu zcela nový chodník. Pak se pustili do betonování samotného kruháče. Nejprve vznikl jeho střed a po etapách pak jeho kruh. Jednotlivé části musely vždy tři týdny tuhnout.


„Vznik kruháče byl poměrně komplikovaný. Dělníci se museli vypořádat s vícepracemi, které při budování nastaly. Staví se za plného provozu, proto se tomu přizpůsobovala technika i průběh výstavby. To nebylo vždy jednoduché. Momentálně tuhne poslední betonová část, což obvykle trvá 21 dní, a dodělávají se navazující chodníky a komunikace. Zbývají ještě nainstalovat dopravní značky. Pokud na stavbě nenastanou žádné komplikace, mohli bychom objezd otevřít v předstihu už v půlce srpna. V opačném případě ho zprovozníme podle harmonogramu na konci měsíce,“ uvedla Lenka Jochimová z odboru rozvoje a investic bohumínské radnice.

Nově u kruhového objezdu přibyla v Bezručově ulici i dvě nasvětlená místa pro přecházení. Jedno z nich má pro větší bezpečnost chodců i ostrůvek. V těsné blízkosti kruhového objezdu se ještě město navíc pustilo do oprav veřejného osvětlení a chodníků. Prostranství u autobusové zastávky a za restaurací Špica dostane hned sedm moderních a úsporných sloupů. Designově budou odpovídat osvětlení kruhového objezdu. Obnova bude hotova do půlky září a radnici přijde na 220 tisíc korun.

Ve stejné lokalitě počítá město ještě s opravou chodníků o rozloze 500 metrů čtverečních za téměř 700 tisíc korun. První vlaštovka podél Bezručovy ulice už je hotova, do další se město pustí zřejmě až v listopadu po rekonstrukci místní kanalizace, kterou tady budou v příštích měsících provádět Severomoravské vodovody a kanalizace (SmVaK).