Dálnice D6 směrem na Prahu stála. Na Kladensku se srazila dvě auta

  16:40,  aktualizováno  17:41
V sobotu odpoledne uzavřela nehoda dvou osobních aut dálnici D6 směrem na Prahu na dvě hodiny. Nehoda se stala na 11,5. kilometru. Na místě byly všechny složky integrovaného záchranného systému. Záchranáři převezli do nemocnice jednoho vážně zraněného pacienta. Další člověk odmítl transport do nemocnice.

Na dálnici D6 na Kladensku se srazila dvě auta (16. března 2019). | foto: Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje

„Na 11,5. kilometru se srazila dvě osobní vozidla. Jsou tam zranění. Komunikace je uzavřená, bližší informace zatím nemám,“ řekla po šestnácté hodině iDNES.cz krajská mluvčí policie Michaela Richterová.

Při nehodě se zranili dva lidé. Jednoho zraněného člověka vyprošťovali hasiči ze stanice Kladno z automobilu pomocí páteřové desky bez použití hydraulického vyprošťovacího zařízení.

Dvaatřicetiletý pacient utrpěl vážná zranění hlavy. „U něj byla nutná intenzivní lékařská péče, poté byl byl převezen do střešovické nemocnice,“ řekla iDNES.cz krajská mluvčí záchranné služby Petra Effenbergová.

Fotogalerie

Druhý člověk na místě podepsal negativní revers. „Byl ponechán na místě, jakmile pacient podepíše negativní revers, tak není v naší moci s ním nikam jet,“ vysvětlila Effenbergová.

Pravděpodobnou příčinou nehody je dle Richterové nepřizpůsobení jízdy na mokré silnici. „Přesná příčina je v šetření. Pravděpodobně řidič dostal smyk a následně se vozidlo střetlo s druhým,“ uvedla. Zda v nehodě hrál roli alkohol, policejní mluvčí zatím neví.

Nehoda se stala v půl čtvrté a její odklízení a vyšetřování mělo podle původního odhadu zabrat podle dopravníhoinfo.cz čas téměř do jednadvacáté hodiny. Nicméně policistům se dálnici podařilo zprůjezdnit již kolem půl šesté.

Místo nehody

Místo nehody

Autor: