Motoristy v Plzni budou dál sužovat uzavírky. Právě začínají další

  19:08
Začátek prázdnin v Plzni ještě rozšíří množství současných uzavírek, které už téměř paralyzují dopravu ve městě. V sobotu se nově uzavírá Rooseveltův most i pro MHD a chodce, od pondělí nikdo neprojede přes Wilsonův v most v centru města. Naplno začalo také rozšiřování silnice z Plzně směrem na Třemošnou.

Oprava Studentské ulice v Plzni potrvá déle než bylo v plánu. První auta tudy projedou až v prosinci. | foto: Město Plzeň

V sobotu se na dva měsíce uzavře pro veškerou dopravu i chodce Rooseveltův most, nejrychlejší trasa z náměstí Republiky na Roudnou nebo Severní Předměstí.

„Autobusové linky 20, 33 a 40 budou odkloněné přes Americkou třídu, sady Pětatřicátníků a most Generála Pattona,“ uvedl Ondřej Liška z Plzeňských městských dopravních podniků.

V pondělí 1. července se pro veškerou dopravu uzavře i Wilsonův most na Americké třídě. Před pěti roky podstoupil kompletní opravu, ale kvůli propadající se dlažbě vozovky budou po většinu prázdnin odborníci most opravovat. I trolejbusy budou muset přes Anglické nábřeží.

Pokračující výstavba tramvajové trati na Borská pole od pondělí zasáhne i Klatovskou třídu.

„Linka 4 bude jezdit v úseku Košutka - sady Pětatřicátníků, nově bude zavedená linka 3 mezi sady Pětatřicátníků a dočasnou konečnou stanicí Dvořákova,“ vysvětlil Ondřej Liška. Takto budou tramvaje jezdit až do poloviny prosince, do otevření prodloužené tratě na Borská pole.

Klatovská třída v úseku před Borským parkem bude částečně uzavřena i pro auta. Doprava tam bude převedena na půlku silnice, po které se dosud jezdí do centra. Pro každý směr pak bude jeden jízdní pruh.

Kope se a kope se

Navíc se připravuje i víkendové uzavření dálničního přivaděče od Klatov mezi borskou věznicí a velkým kruhovým objezdem v Sukově ulici.

„Uzavírka plánovaná na 6. a 7. července bude kvůli usazování tramvajového mostu přes silnici. Pokud by to v původním termínu neumožnilo počasí, náhradní termín máme o týden později,“ vysvětlil stavbyvedoucí Petr Bron.

Navíc od 8. července začnou opravy trolejbusových zastávek U Luny ve Skupově ulici na Borech.

Kvůli nečekaně špatnému stavu kolektoru pod Studentskou ulicí, kterým vede horkovod, vodovod a další sítě, stavbaři neplánovaně o pět měsíců prodlouží uzavírku silničního tahu na Karlovy Vary.

Původní plán, že spodní část Studentské ulice bude částečně průjezdná od 1. července zhatila neplánovaná rekonstrukce. První auta tu projedou asi v prosinci.

Velké komplikace čekají řidiče při cestách po severním Plzeňsku. „V pondělí časně ráno začne oprava tři kilometry dlouhého úseku silnici první třídy od čerpací stanice v Plasích až k odbočce na Žebnice. Úplná uzavírka je plánovaná do 31. srpna,“ upozornil šéf plzeňského ŘSD Zdeněk Kuťák.

V říjnu příštího roku budou auta svištět mezi okrajem Plzně a Třemošnou po nově rozšířené silnici se dvěma pruhy pro každý směr. I když auta budou muset jezdit po celou dobu 1,6 kilometru dlouhým staveništěm, podle Petra Živnůstky ze společnosti Silnice Group budou pracovníci na stavbě dělat vše, aby omezení bylo co nejmenší.

„Stavba jako taková není moc složitá, nejkomplikovanější bude lávka přes komunikaci, která umožní bezpečné propojení dvou zón, které lidé využívají k odpočinku. Budeme se snažit, aby lidé o stavbě věděli co nejméně,“ řekl Živnůstka.

Kromě výrazného rozšíření silnice zmizí z komunikace také několik rizikových horizontů i dlouhý úsek se zákazem předjíždění.

Autor: