Hlavičku řediteli školy projedná soud, otec žáka nesouhlasil s podmínkou

  13:56
Napadení ředitele Základní školy v Poběžovicích na Domažlicku bude projednávat okresní soud v hlavním líčení. Útočník, kterým je otec jednoho z žáků, dostal trestním příkazem podmínku, podal proti ní ale odpor. Čeká jej tak řádný soud.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

Třiačtyřicetiletému muži soud trestním příkazem vyměřil pět měsíců vězení s podmíněným odkladem na 15 měsíců. Proti rozsudku mohly obě strany podat odpor do pátku.

„Mohu potvrdit, že odpor podal obviněný muž. Případ se bude projednávat v hlavním líčení,“ sdělil soudce domažlického okresního soudu.

Za ublížení na zdraví, výtržnictví a nebezpečné vyhrožování hrozí násilníkovi až tři roky vězení.

Incident se na Základní škole v Poběžovicích odehrál letos v lednu. Vše začalo tím, že se žák druhého stupně při potyčce s jiným chlapcem uhodil do hlavy a způsobil si tržnou ránu. Ošetřila mu ji třídní učitelka spolu se zdravotníkem a o úrazu pak informovali zákonného zástupce, tedy otce, který si pro dítě přišel.

Naštvaný otec vyhrožoval chlapci, který údajně napadl jeho syna

Muž poté ve třídě vyhrožoval chlapci, který jeho syna údajně napadl. „Pak jsme se potkali na schodech a řekl mi, že jeho kluk je opakovaně šikanován,“ popsal již dříve ředitel školy Petr Lehner.

„Vysvětlil jsem mu, že o incidentu vím pouze zprostředkovaně, protože jsem tam nebyl. Ale že situaci prošetřím. Nebyl jsem tudíž okamžitě schopen určit míru zavinění. Po krátké výměně názorů jsme se rozešli,“ popsal Lehner.

Dodal, že žák odcházel ze školy ve veselé náladě, nezvracel, nebylo mu špatně a rána byla řádně ošetřena.

Jiný názor ale měl otec zraněného. Podle něj škola chlapci neposkytla první pomoc a měla přivolat lékaře.

Rodiče zraněného žáka se do školy vrátili s lékařskou zprávou

Do školy se vrátili oba rodiče zraněného chlapce i s lékařskou zprávou a chtěli vědět, jak škola bude řešit šikanu. Ředitel si zprávu přečetl a sdělil jim, že úraz bude řešen přes pojišťovnu.

„Pak došlo k horlivé diskuzi na téma chování žáků. Agrese vůči mně se stupňovala. Oba jsem je poté vyzval, aby odešli z ředitelny. Nazval mě arogantním zmr... a u dveří mi dal takzvanou hlavičku,“ vzpomíná ředitel.

Lehner utrpěl tříštivou zlomeninu nosních kůstek, sanita ho převezla do nemocnice. Kvůli úrazu byl několik dní v pracovní neschopnosti.