Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ústí nad Labem se zapojilo do soutěže Do práce na kole 2017

  10:00
V měsíci květnu se uskuteční v Ústí nad Labem další ročník celorepublikové soutěže Do práce na kole.
(Ilustrační snímek)

(Ilustrační snímek) | foto: Jiří Benák, iDNES.cz

Letos se opět mohou zůčastnit i běžci a chodci. Cílem soutěže pořádané spolkem Auto*Mat ve spolupráci s lokálními koordinátory z více jak třiceti českých a moravských měst je ulevit obcím přetíženým automobilovou dopravou a přivést co nejvíce lidí k šetrnějším způsobům přepravy. Soutěží 2-5členné týmy, které se zaregistrují do konce dubna na stránce www.dopracenakole.cz. Ti, kteří se stihnou zaregistrovat ještě do 2. dubna uhradí částku 290 Kč. Do 20. dubna je registrační poplatek 340 Kč a last minute účastnický poplatek od 21. 4. do 30. 4. činí 390 Kč.


Vše potřebné včetně novinek, slev nebo pravidel jednotlivých disciplín najdete na stránkách dopracenakole.cz. Důležité informace vč. akcí a výher v Ústí nad Labem budeme také postupně zveřejňovat zde, na stránkách cykloportálu.


Motto letošní soutěže je „Do práce na kole jezdí i profíci“. Proč? Cílem je ukázat, že na kole nejezdí jen sportovci, ale i běžní lidé a dokonce i ti, jejichž zaměstnání je opravdu náročné. A mezi takové patří i letošní tváře soutěže: hrudní chirurg prof. Pavel Pafko, který proslul operací Václava Havla nebo první transplantací plic v České republice, a fyzioložka a biochemička prof. Helena Illnerová, v minulosti také předsedkyně Akademie věd ČR. Oba jsou nadšení cyklisté a i ve svém věku (75+) dojíždějí do svého zaměstnání pravidelně na kole.

I v tomto ročníku na vás čekají originální soutěžní trika z biobavlny a ekopotiskem od tiskárny OP Tiger, která pro vás během května budou i vstupenkou na nejrůznější akce zdarma.