Pozor! Podvodníci 'kontrolují' lidem okna

Ilustrační fotografie.
vydáno: 10.5.2012, 19:47

Ústí nad Labem - Dávejte pozor, podvodníci mají novou fintu. Už nechodí jen „kontrolovat" vodoměry nebo plynoměry, případně elektroinstalaci. Rozšířili své „portfólio služeb" o kontroly plastových oken, případně soupis oken, jež je nutné vyměnit za plastová.

Policie proto připomíná, aby lidé byli obezřetní. „Určitě před vpuštěním cizího člověka do bytu je třeba si podobná tvrzení důkladně ověřit," uvedla policistka Marie Pivková.

Na tuto radu zapomněl Ústečan ze Spartakiádní ulice. I jemu zazvonil večer na dveře bytu údajný kontrolor plastových oken. Majitel bytu ho pustil dovnitř. Když zloděj „kontroloval" jedno z oken, požádal domácího pána, aby okno podržel. Prý kvůli urgentnímu telefonátu. Za okamžik ze stolu v kuchyni ukradl 4 tisíce korun a potichu zmizel.

„Je třeba požadovat doklad nebo pověření, které jej k té činnosti opravňuje. Většinou ale chodí s kontrolory domovní důvěrník, kterého lidé znají, nebo se to provádí hromadně a je to vyvěšeno na nástěnce. Pokud si nebudete jisti, nikoho do bytu nepouštějte," dodala Pivková.

Zpráva o vykutáleném kontrolorovi už oběhla Ústí. Své setkání s ním vylíčila redakci i Střekovanka Kateřina, která si ale kvůli dětem raději nepřála zveřejnit příjmení.

„Vyzváněl na mě a povídal cosi o plastových oknech, poslala jsem ho k šípku, nějak se mi nezdál. Když jsem si pak přečetla na Facebooku, že to byl podvodník, který si tipuje byty a hledá co ukrást, byla jsem ráda, že jsem ho vůbec nepustila do baráku," řekla o tom.

Počet vloupání

Policie na Ústecku za rok 2011 zaznamenala celkem 92 vloupání do bytů a 45 vloupání do rodinných domů. Z toho 37 případů objasnila. V prvním čtvrtletí 2012 eviduje 20 vloupání do bytů a 10 do domků.

Autor: Janni Vorlíček - Ústecký deník

Sdílet a uložit
 
zpět

Diskuse

kontrola oken
jn 10.5.2012 95.85.240.*
kontrola oken je jistě chvályhodná věc,ale při tom může kontrolor taky vypadnout z okna, vlastním zaviněním, nejlépe ze třetího patra a výše.. nevolejte záchranku, mohl by vás obvinit ze spoluúčasti, on ví co dělá, on si v tom počochtá sám
V diskusi je celkem 1 příspěvek, poslední byl vložen 10. 5. 2012, 20:55 vstup do diskuse

 

Videa

VIDEO: Filip Renč o svém státním vyznamenání

[30.10.2014]

VIDEO: Filip Renč o svém státním vyznamenání

Hostem Kauzy dne Rádia Impuls je filmový a divadelní režisér Filip Renč. Hovoří o okolnostech, za kterých od prezidenta…
VIDEO: Kolik medailí máte doma?

[30.10.2014]

VIDEO: Kolik medailí máte doma?

Také jste na základní škole soutěžili, účastnili se závodů a získávali medaile? A víte kde skončily? Na to se vás dnes…