Chovná skupina arkalů v zooparku se rozrostla o dvojčátka

Dvojčátka arkala narozená v zooparku.
vydáno: 19.5.2012, 07:00

Chomutov - Po loňském prvoodchovu tří mláďat arkalů se chovná skupina těchto vzácných sudokopytníků v zooparku opět rozrostla.

Dvojnásobnou radost měli chovatelé v neděli 29. dubna ráno. V expozici je čekalo překvapení v podobě arkalích dvojčat. Porod proběhl bez komplikací. Mláďata jsou v pořádku, mají se čile k světu a pravidelně sají mateřské mléko. Otcem mláďat je samec dovezený na jaře roku 2011 ze Zoo Tallin, matkou je samice narozená v berlínské zoo.

„Chovnou skupinu arkalů v současné době tvoří šest samic, samec, dvě loňská a dvě letošní mláďata", vysvětlil zoolog Miroslav Brtnický. "Expozici obývají společně s makaky magoty. Tyto dva zvířecí druhy se snáší velmi dobře, arkalové jsou dominantnější a dokáží makaka odehnat, pokud je obtěžuje, " dodal. Krmnou dávku arkalů tvoří stejně jako u ostatních sudokopytníků seno a jadrné krmivo. „Neodmítnou ani kořenovou zeleninu a jablka, rádi také okusují větve stromů," upřesnil Brtnický.

Arkal se vyskytuje ve volné přírodě Střední Asie. V Evropě ho chovají pouze čtyři zoologické zahrady, v České republice ho mohou vidět pouze návštěvníci chomutovského zooparku. (pel)

Autor: Redakce

Sdílet a uložit
 
zpět

Videa

VIDEO: Adriana Krnáčová: Jako primátorka budu chtít po radních bezpečnostní prověrku!

[1.10.2014]

VIDEO: Adriana Krnáčová: Jako primátorka budu chtít po radních bezpečnostní prověrku!

Kandidátka hnutí ANO na pražskou primátorku Adriana Krnáčová mluvila v rozhovoru pro Rádio Impuls o vztahu se…
VIDEO: Anna Polívková dostala vysokou školu až u táty na pódiu!

[1.10.2014]

VIDEO: Anna Polívková dostala vysokou školu až u táty na pódiu!

Hostem pořadu Fanda a jeho česká banda byla herečka, ale také talentovaná tanečnice a zpěvačka Anna Polívková. Chystá…