Chovná skupina arkalů v zooparku se rozrostla o dvojčátka

Dvojčátka arkala narozená v zooparku.  Autor: Podkrušnohorský zoopark
vydáno: 19.5.2012, 07:00

Chomutov - Po loňském prvoodchovu tří mláďat arkalů se chovná skupina těchto vzácných sudokopytníků v zooparku opět rozrostla.

Dvojnásobnou radost měli chovatelé v neděli 29. dubna ráno. V expozici je čekalo překvapení v podobě arkalích dvojčat. Porod proběhl bez komplikací. Mláďata jsou v pořádku, mají se čile k světu a pravidelně sají mateřské mléko. Otcem mláďat je samec dovezený na jaře roku 2011 ze Zoo Tallin, matkou je samice narozená v berlínské zoo.

„Chovnou skupinu arkalů v současné době tvoří šest samic, samec, dvě loňská a dvě letošní mláďata", vysvětlil zoolog Miroslav Brtnický. "Expozici obývají společně s makaky magoty. Tyto dva zvířecí druhy se snáší velmi dobře, arkalové jsou dominantnější a dokáží makaka odehnat, pokud je obtěžuje, " dodal. Krmnou dávku arkalů tvoří stejně jako u ostatních sudokopytníků seno a jadrné krmivo. „Neodmítnou ani kořenovou zeleninu a jablka, rádi také okusují větve stromů," upřesnil Brtnický.

Arkal se vyskytuje ve volné přírodě Střední Asie. V Evropě ho chovají pouze čtyři zoologické zahrady, v České republice ho mohou vidět pouze návštěvníci chomutovského zooparku. (pel)

Autor: Redakce

Sdílet a uložit
 
zpět

Videa

VIDEO: Herečka Veronika Kubařová hostem u Fandy bandy!

[23.4.2014]

VIDEO: Herečka Veronika Kubařová hostem u Fandy bandy!

Talentovaná, mladá a usměvavá, tak by se dala charakterizovat Veronika Kubařová, která přišla do odpoledního vysílání k…
VIDEO: Hledáme film s Veronikou Kubařovou!

[23.4.2014]

VIDEO: Hledáme film s Veronikou Kubařovou!

Mladá talentovaná herečka totiž byla hostem u Fandy a jeho české bandy mezi 15.-16. hodinou. Hned potom jsme rozjeli…