Chovná skupina arkalů v zooparku se rozrostla o dvojčátka

Dvojčátka arkala narozená v zooparku.
vydáno: 19.5.2012, 07:00

Chomutov - Po loňském prvoodchovu tří mláďat arkalů se chovná skupina těchto vzácných sudokopytníků v zooparku opět rozrostla.

Dvojnásobnou radost měli chovatelé v neděli 29. dubna ráno. V expozici je čekalo překvapení v podobě arkalích dvojčat. Porod proběhl bez komplikací. Mláďata jsou v pořádku, mají se čile k světu a pravidelně sají mateřské mléko. Otcem mláďat je samec dovezený na jaře roku 2011 ze Zoo Tallin, matkou je samice narozená v berlínské zoo.

„Chovnou skupinu arkalů v současné době tvoří šest samic, samec, dvě loňská a dvě letošní mláďata", vysvětlil zoolog Miroslav Brtnický. "Expozici obývají společně s makaky magoty. Tyto dva zvířecí druhy se snáší velmi dobře, arkalové jsou dominantnější a dokáží makaka odehnat, pokud je obtěžuje, " dodal. Krmnou dávku arkalů tvoří stejně jako u ostatních sudokopytníků seno a jadrné krmivo. „Neodmítnou ani kořenovou zeleninu a jablka, rádi také okusují větve stromů," upřesnil Brtnický.

Arkal se vyskytuje ve volné přírodě Střední Asie. V Evropě ho chovají pouze čtyři zoologické zahrady, v České republice ho mohou vidět pouze návštěvníci chomutovského zooparku. (pel)

Autor: Redakce

Sdílet a uložit
 
zpět

Videa

VIDEO: Daniel Herman: Otáčivé hlediště v Českém Krumlově zůstane, teď vymýšlíme design

[18.12.2014]

VIDEO: Daniel Herman: Otáčivé hlediště v Českém Krumlově zůstane, teď vymýšlíme design

Ministr kultury Daniel Herman mluvil v rozhovoru pro Kauzu dne o mediálních vystoupeních politiků, církevních…
VIDEO: Hledáme známého českého herce a moderátora

[18.12.2014]

VIDEO: Hledáme známého českého herce a moderátora

I dnes jsme si pro vás v pořadu Fanda a jeho česká banda připravili hádanku. Tentokrát hledáme známého českého herce,…