Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Úroda z polí, zahrad a sadů aneb Valašský hortikomplex

  10:03
Letošní „úrodu z polí, zahrad a sadů“ představí Valašské muzeum v přírodě v rámci výstavy Valašský hortikomplex. Každoročně prezentujeme ovoce, zeleninu, obiloviny a další plodiny. Výstavu si budou moci návštěvníci prohlédnout v prostorách Janíkovy stodoly v Dřevěném městečku od 14. do 22.října 2017. Otevřena bude dle návštěvní doby muzea, tj. od 9:00 do 16:00 hodin.

Valašský hortikomplex | foto: Impuls.cz

„Výstava, kterou připravuje zemědělské oddělení Valašského muzea v přírodě, představuje ve dvou rovinách plodiny zemědělství z minulosti a ze současnosti. Pravidelně jsou k vidění odrůdy ovoce, okopanin a obilovin, které byly v minulosti pěstovány nejen na Valašsku.

Tyto odrůdy a další zajímavosti může návštěvník přímo na místě srovnat s odrůdami současnými, které v poslední době dobývají český zemědělský trh.

Většina vystavených vzorků plodin ze skupiny tzv. „starých odrůd“ jsou pěstovány v areálu Valašské dědiny v rámci problematiky „Zachování starých a krajových odrůd zemědělských plodin“, uvedl Jindřich Ondruš, ředitel muzea.

V neděli 22.října od 10:30 do 12:30 se v konferenčním sále budovy Sušáku uskuteční přednáška na téma „Novinky v odrůdách jabloní.“ Přednášejícími budou: Ing. Jozef Čerňanský, Ján Majzel, členové OV SZZ Žilina.