Mohla byste přijít o dávky, řekly úřednice. Žena dala jedné z nich pěstí

  15:50
Fyzickým napadením skončila pochůzka dvou pracovnic úřadu práce, které v bytě v Plzni chtěly zkontrolovat ženu pobírající sociální dávky. Když jí řekly, že by o peníze mohla přijít, schytala jedna z úřednic ránu pěstí.

Plzeňští policisté řeší případ napadení pracovnic úřadu práce. Došlo k němu ve čtvrtek v centru města. | foto: Krimi Plzeň

Sedmadvacetiletá úřednice a její o čtyři roky mladší kolegyně vyrazily na terénní šetření ve čtvrtek dopoledne. Ženu, která na ně později zaútočila, navštívily v místě jejího bydliště na Americké třídě.

Úřednice osmapadesátiletou ženu informovaly o tom, že porušuje pravidla pro pobírání sociálních dávek, a proto by o ně mohla přijít.

„Upozornily ji, že porušuje pravidla uživatelů dávek a že se může stát, že jí zastaví vyplácení příspěvku,“ uvedla mluvčí plzeňských strážníků Andrea Vlčková. Blíže ale nesdělila, čím žena pravidla porušila.

Klientka úřadu práce zareagovala tak, že na obě ženy byla sprostá. A jedné z nich uštědřila ránu pěstí. 

Fotogalerie

Pak dvojici z bytu vyhodila a zamkla dveře. Úřednice ale měly strach, aby nedošlo k dalšímu útoku, proto použily tísňové tlačítko, které nosí u sebe kvůli bezpečnosti.

Na hlídku strážníků, kteří po zavolání přijeli, pak čekaly před vchodem do domu. „Napadená žena si stěžovala, že má zdravotní potíže, proto byla přivolána záchranná služba. Ta pacientku odvezla k ošetření na polikliniku,“ dodala Vlčková s tím, že se útok obešel bez vážných následků.

K incidentu byla přivolána i státní policie, která se bude případem dále zabývat.

Autor: